ניקיון וסדר באתר?! מדוע זה חשוב ? | אקדמיית הבניה - בונים בית

רכישות קבוצתיות לשלב ביצוע

צוות בונים ביתצוות המומחים - בונים בית

הי בונים יקרים, מה שלומכם?

ממשיכים לסיע לכם 24/7 והסיפוק אדיר.

בא זו נתמקד בנושא כאוב שלוא מקבל את ההתייחסות הראויה כמעט בכל אתר שאני מכיר.

תחשבו על אתר בניה..... ועכשיו תחשבו על סדר וניקיון..... מתחבר?


נכון שזה לא ממש מתחבר? אני מסתובב בהרבה אתרי בניה ואני רואה אתרים עם בלגן וכאוס, גם באתרים עם מפקח ולאף אחד לא אכפת, לא לקבלן ולא למפקח. אבל מי שראה אתרי בניה בחו"ל או אתרים שנבנים בארץ ע"י קבלנים איכותיים יודע ומכיר את ההבדל הגדול וזה ממש, אבל ממש לא חייב להיות כך.

יש קשר מאוד ישיר בין איכות בניה של צוות או קבלן שמקפיד על סדר ונקיון לבין אלו שלא.

מנקודת מבטי גם בתור ״בונים בית״ שאנו מנהלים ומםקחים על עשרות פרויקטים וגם בתור כאלו שעובדים ורואים לא מעט אתרים עם מפקחים אחד הדברים הכי הכי חשובים בבניה זהו סדר וניקיון של אתר הבניה , אני יכול לומר לכם בוודאות שיש קשר ישיר בין איכות הבניה לסדר והניקיון של הקבלנים שעובדים בכל תהליך הבניה. לצערי לא הרבה מפקחים מקפידים על כך ובטח ובטח הקבלנים .

הטיפ הגדול שלי: להכניס בכל חוזה שהקבלן ינקה אחריו וישאיר אתר נקי לבא אחריו

בנוסף , להשתדל להכניס בעלי מקצוע בטור ולא במקביל!

באופן כללי כאשר נכנסים לאתר בניה הדבר הראשון שקופץ לעין זה הבלגן, אנחנו כבר כל כך רגילים לזה שלפעמים אנו חושבים שכך צריך להראות אתר בניה, "זה נורמלי" כי מה לעשות האינסטלטור עבד פה חצב והפסולת נערמה, הוא היה חייב לרוץ ללקוח אחר או לאמבטיה אחרת באתר, אחריו בא החשמלאי חצב והפסולת נשארה, טייח וכן הלאה. כן נכון יש הרבה סיבות טובות לדלג על שלב הנקיון והסדר, כי כולם נורא עסוקים וממהרים ובעצם אין באתר משהוא שמנהל את תחום הסדר והנקיון. התוצאה היא שכך נראה אתר שעובדים בו, יש החושבים אפילו שהבלגן הוא תוצר של אתר פעיל ויעיל עד שאין זמן אפילו לסדר ולנקות.

לבלגן באתר הבניה יש מספר השלכות היכולות לנוע בין אסון בטיחותי ופגיעה בנפש, לבין כשלים גדולים וקטנים היכולים  להתגלות גם אחרי מספר שנים לאחר האיכלוס כגון פריצת צינור אינסטלציה, רטיבות, סדיקה, נשירת אריחים, גינה עם קרקע מזוהמת שלא מאפשרת צמיחה תקינה ועוד. לדעתי אחת הסיבות העקרויות לכשלים ולתאונות עבודה באתרים זו הגישה שגורסת כי, "השקעה בסדר ונקיון היא משנית וגוזלת זמן ביצוע יקר".

הבשורה היא שאתר מבולגן ומלוכלך אינו "גזירה משמיים" זה רק תוצאה של חוסר תשומת לב, תרבות ונכונות להשקיע בכך זמן ולפעמים גם קצת כסף, אבל ההשקעה בסדר ונקיון בבית שאתה בונה לעצמך, היא אחת ההשקעות השוות ביותר שלך, במב עלות/זמן לעומת התועלת שתפיק מכך.

אנו בחברת בונים בית וככאלו שמנהלים פרויקטים מורכבים ופשוטים לא מוותרים על נושא חשוב זה והתוצאות תמיד דברו בעד עצמן, הלקוח שנכנס התרשם מהנראות של האתר, הקבלנים השונים שהגיעו לאתר ידעו להתמצא באתר, פחות בזבוז זמן למצוא חומר או נקודה מסויימת, נחסך זמן להכנת מקום העבודה, היה להם מקום לאכול ושרותים מסודרים לעשות צרכים, זה נותן תחושה נעימה, מכבדת וכן הלאה.ֿ

תראו איך אתר אמור להיראות !
איך עושים את זה?.

  • תכננו מראש הקצאת מיקומים לאלמנטים עקריים כגון: גידור מתוכנן עם שער כניסה בנוי כהלכה וממוקם באופן כזה שיתן מענה לשינוע קל ויעיל, שירותים לאתר כימיים או אחרים, פינת אוכל לפועלים עם שולחן וקירוי, מקום לאיכסון הברזל העץ וחומרי הבניין, אם ניתן ויש מקום רצוי משרד מכולה ומחסן נעול, בקיצור לתכנן מראש עוד לפני כניסת קבלן השלד.

  • התחייבות חוזית ומעשית של הקבלנים השונים, המחייבת אותם לעזוב את האתר בסופו של כל יום כאשר האתר מסודר ונקי ואם צריך לכסות ולהגן על ציוד ומשטחים, מומלץ להקדיש לכך את הרבע שעה או יותר בסופו כל יום.

  • הקצאת תקציב לצורך השכרת שירותים כימיים או אחרים, משרד מחסן, סככה מקורה ולעיתים קרובות גם לשכור פועל שהיה אחראי על האתר תלוי בגודל הפרויקט והיקפו.

  • התכווננות וחשיבה זה אולי הכי חשוב! כי זה מקום לבוא מימנו חשיבתית, אורח חשיבה שממנו נגזר גם היחס של כל המעורבים.

לסיכום בונים יקרים סדר ונקיון זה בסיסי, השקעה ששווה הרבה יותר מכפי שנהוג לחשוב במחוזותינו, השקעה שכול המעורבים מרוויחים ממנה, השקעה שתוסיף לחויית הבניה שלכם שקט נפשי, איכות ביצוע ואנרגיה טובה, אל תוותרו תקפיד ותרוויחו בגדול.

סדר ונקיון הוא אחד מאותם הכללים.

מחפשים מנהל פרויקט ומפקח או תקציב מקצועי ?

צרו איתנו קשר כאן

רכישות קבוצתיות לשלב ביצוע