טיפים חשובים על אינסטלציה | אקדמיית הבניה - בונים בית

רכישות קבוצתיות לשלב ביצוע

צוות בונים ביתצוות המומחים - בונים בית1.  בבניית קורות הקשר האינסטלטור יעביר לכם בזמן טפסנות קורות הקשר צינורות בתוך קורות הקשר כדי שבזמן היציקה יישאר לו חור עבור הצנרת שלכם(כפי שבטח ראיתם באחד מהמאמרים). באותו יום תזמינו בבקשה את המהנדס שלכם כדי שיאשר את המיקומים האלו , יש מקומות שמחלישים משמעותית את קורות הקשר ! להמשיך רק עם אישור של מהנדס ( בטח האינסטלטור יאמר לכם "די , מה אתם דואגים , אני עושה עשרות בתים והכל בסדר" , אז תגידו לו שאתם שונים מהשאר ותשאלו את המהנדס.


2. תקפידו שמחברים לכם מרכזייה! שלא יחברו לכם צנרת SP בטור .... , כן , יש גם אינסטלטורים כאלו


3. לוודא שימוש בצנרת עד לנקודה ולא נקטעת באמצע , הכל חייב להיות במקטעים שלמים.


4. לא להכניס צנרת ניקוז בתוך עמודי תמך , בכל סימן שאלה תפעילו את המהנדס... כבר ראיתי מקרים הזויים של הכנסת צנרות בתוך עמודי תמך בצורה פושעת.


5. תמיד תמיד תקפידו לסמן היכן עוברת צנרת המים שלכם בקירות ע"י גיר כחול , צבע וכל מה שתרצו... הסימון יהיה ע"י צילום כל הבית מבחינת הצנרות (גם חשמל וגם ברצפה ) , הסימון הזה ייעלם בזמן הטיח השחור ולכן לקראת ביצוע הטיח השחור תוודאו סימון נוסף כדי שלאחר ביצוע הטיח גם אתם וגם הטייח ידע היכן עוברת הצנרת שלכם בבית. בלא מעט מקרים הטייח מצליח לפגוע בצנרת המים ולכן תקפידו לבדוק בציציות את העבודה של בעלי המקצוע מבחינת הצנרות!!!

מצידי תדביקו סרט אדום היכן שעוברת צנרת  (אחרי הטיח )


6. לפני הטיח להכניס את כל הבית ללחץ מים קבוע עד לכניסה לבית. כך מי שפוגע בצנרת לא יוכל להתחמק ולהעלים עין.


7. לקראת הריצוף יש לוודא תקינות כל הצנרת ובדיקת לחץ מים ע"י האינסטלטור כדי לוודא שאין נזילות


8. חוזה עם אינסטלטור כולל הרכבת כל הכלים הסניטריים ! , כן יש גם כאלו שלא מרכיבים ! וראיתי את זה מקרוב בבית לידי.


9. בסיום ביצוע תוכנית ביוב יש לבצע שפיכה של מים לצנרות כדי לבדוק מעבר מים בביוב (שיפועים) , מים עומדים בתחתית השוחה תדליק לכם אור אדום , שיבוצע תיקון שיםוע ע"י האינסטלטור.


10. קו מיזוג מזגנים יתבצע בצורה אנכית בלבד. אלכסון הוא אסון גם בחשמל וגם באינסטלציה (בקירות)


11. יש לוודא מול האיסטלטור שהוכנסו שרוולים עבור הדוד שמש לכם בזמן היציקות .


12. צנרת מים תמיד תהיה עם בידוד.


13. לקראת ביצוע טיח לוודא מול האינסטלטור ביצוע סגירה של כל סופי הצנרות עם פקקים ! (כדי שטיח לא ייכנס לתוך הצנרת.


14. המרזבים שלכם יורדים מהגגות/מרפסות עד למטה , לשני בתים כאן באזור ראיתי מרזב שנגמר בגובה מטר וחצי מהאדמה !!!! רשלנות פושעת! תוודאו בתוכניות ובביצוע תמיד שגובה המרזב סמוך לאדמה ולא ייצא לכם בגובה שהוא לא תקין. 20-30 ס"מ.


15 . במאמר הבנייה על פיתוח החוץ והאינסטלציה ראיתם שימוש במפל מים , חשוב! כשמחברים את צנרת הניקוז בשוחה שהיא עמוקה השימוש במפל מים מקל על העסק כשיש תקלה . תוודאו שמותקן לכם.


16. יש לוודא מיקום ביובים בגינה שלכם. למה? כדי שלא יפריעו בזמן ביצוע הגינון , הרי לא בא לכם ששוחת ביוב תשב לכם בדיוק באמצע הגינה או תפריע לעץ שתכננתם שם. בקיצור תשימו לב ( מניסיון אישי :-)    ) , לא נורא אבל עדיף שלא.


17 . לקראת ביצוע ריצוף יש לוודא שאינסטלטור מתקין לכם הגבהות לביובים בכל הבית עד לגובה הריצוף העתידי .


18 . תמיד לוודא מעקב אחר מספר הנקודות שמותקנות לכם ושאתם לא חורגים הן מבחינת נקודות המים , ביוב וכדומה. על החריגות האלו משלמים .... והרי אמרנו שאנחנו "גרמנים" עם מעקב אחר התקציב נכון ?


19. שימו לב! במידה ושוחת ביוב מסוימת אצלכם בגינה הולכת להיות מוגבהת למישור הגינה הסופי למעל לגובה 120 ס"מ השוחה חייבת להיות בקוטר 1 מטר עם מדרגות. התקן אומר שעד גובה 120 ס"מ מספיקה שוחת ביוב 60-80, מעל לגובה זה האינסטלטור חייב להתקין שוחה של מטר עם מדרגות (עבור טיפול במקרה של תקלה) . אתם מצידכם חייבים להיות מודעים לגובה הסופי של הביוב (גינה עתידית) ולעדכן את האינסטלטור בהתאם. במידה ולא תבצעו זאת תהיה לכם בעיה בקבלת טופס 4 !!!

20 . לסגור עם הטייח/אינסטלטור לבטן את כל הצנרת !!! לקראת טיח .


רכישות קבוצתיות לשלב ביצוע