אומדן עלויות בניה VIP | בונים בית
  
הצטרפו לקבוצתית

למה להצטרף לרכישה הקבוצתית?

תהליך בניה פרטית היא עסקה הרבה יותר מורכבת מקניית דירה .

הרצאה מאוד חשובה עבורכם שקיימנובנוסף לקחנו 500 תקציבים אחרונים שביצענו עם המהנדסים של בונים בית ועשינו סטטיסטיקה , ממוצע כפי שתראו בתמונה לפי אזורים שונים בישראל . זה אומנם לא מייצג אבל אפשר לראות תמונה כוללת . אומדן תקציבי נותן לכם להוזיל את עלויות הבניה שלכם! לא לוותר. תירשמו ותצליחו! ( המלצות תוכלו לקרוא בהמשך הדף)

הגרפים מתייחסים לממוצע ארצי כללי בלבד ללא עלות הקרקע , מיסים ומע״מ , עלויות כלליות בלבד בבתים בין 200 ל-300 מטר ( שיפוצים ובתי יוקרה הוחרגו מהממוצע)

לצפייה בתמונה מוגדלת לחצו כאן
דוגמא להמלצה של בונה מאזור השרון לאחרונה ויש עוד המון בונים שביצוע את האומדן וחוסכים כל הזמן כולל כאלו שסיימו את הבניה עם חוויה אדירה .

״אנחנו רוצים להודות לבונים בית על השרות המקצועי של ערן שריד. יש המון דרכים להתחיל תהליך שיפוץ בית וכמעט כולן מוטעות, כי כמעט כל הדרכים מובילות לבעלי אינטרס. ערן והייעוץ המדהים שהוא נותן, נטול אינטרס לחלוטין ויש לו מטרה אחת ויחידה - להשאיר אותך מוכן יותר, חכם יותר וריאליסטי יותר ביחס לעלויות ובעיקר לתהליך הניהול של העבודה.  ערן יודע להגיד בדיוק איפה לחסוך ואיפה להשקיע, איפה להתעקש ואיפה לשחרר. אחרי פגישה נעימה ומעבר מעמיק על כל אתגרי השיפוץ קיבלנו מסמך מפורט של העלויות הצפויות  וייעוץ סופר מקצועי של איך לנהל אותו נכון.  מעבר לזה ערן הוא בן אדם של מילה, תמיד זמין, תמיד מקשיב ותמיד מוכן לעזור, גם באמצע וגם בסוף השיפוץ, ובעיקר ברגעים שפשוט חייבים עצה טובה ומקצועית. אל תוותרו על בנית התקציב לפני שאתם מתחילים, זה יחסוך לכם כסף ויתן לכם כלים להתמודד עם כל מה שיבוא. תודה! אינה ותומר, בנימינה״

שמעו שיחה של תומר וערן מהתוצאות בשטח [חשוב]

לחצו כאן והרשמו בטופס , אנו נחזור אליכם לכל הפרטים

ועוד שיחה חשובה [חובה לשמוע]

לחצו כאן והרשמו בטופס , אנו נחזור אליכם לכל הפרטים

חסכון של עשרות אלפי שקלים [חובה לשמוע ]

לחצו כאן והרשמו בטופס , אנו נחזור אליכם לכל הפרטים


למה?

 1. הכסף שבידכם מועבר לקבלנים לפרקים, כלומר כל סעיף מתומחר בהתאם לתכניות הבית ודרישת הלקוח. אי אפשר לצאת לדרך לפי עלות למטר שהיא טעות שחוזרת על עצמה, טעות אשר מביאה בונים לחריגות של מאות אלפי שקלים ולקיחת הלוואות בסוף הבניה

 2. הכסף שנצטרך להוסיף על התקציב שלנו (משכנתה) באם נחרוג יהיה עם ריבית שונה, כלומר זהו כסף "יקר". וזה קורה בדרך כלל בסוף תהליך הבניה כיוון שלא תוכנן אומדן מפורט.  קורה למספר עצום של  בונים ,

 3. דבר ראשון שצריך וחשוב בתהליך כשאנו הולכים לבנות בית זהו התקציב , אומדן בניה מפורט. האומדן צריך להיות מאד מקצועי.  לא יתכן שלקחנו X משכנתה ונגיע לסוף הבניה והכסף לא יספיק. בנקודה הזו  בונים נתקעים ולא מסיימים את הבניה. כיוון שחישבו לפי מטר בניה או לא עבדו לפי תוכנית תקציבית מדויקת לאורך הפרויקט.

 4. ברגע שלא סיימתם את הבניה וגמרתם את ההון העצמי או שהוא הגיע ממשכנתא  אתם מתחילים לקחת הלוואות נוספות, ובהלוואות ההחזר מאד גבוהה (הבנקים נותנים ל5-7 שנים בשונה ממשכנתה שהיא לתקופה ארוכה יותר  10-15-20-25 שנה).

 5. לדוגמה: אם יש לכם החזר חודשי  כבר  של 5000 שח על משכנתה. באם  לא תכננתם את האומדן המפורט ולקחתם עוד הלוואה של 200-300 אלף בכדי לסיים עקב טעויות חישוביות שלא בוצעו מלכתחילה,  כי לא תכננתם תקציב מפורט ומקצועי, הוספתם  5 שנים שלמות של החזר נוסף בעלות נוספת של  5,000 ש"ח בחודש. והנה  אתם כבר ב10 אלף החזר לחודש!   וזאת בגלל שטעיתם ב-200 או 300 אלף שח. אי ביצוע תיכנון תקציבי נכון בתחילת הפרויקט גורמת להימור מאד מסוכן עבור הפרויקט.  מעל 400 בונים בשנה וחצי האחרונים בחרו לתכנן תקציבית את הפרויקט שלהם לפרטי פרטים לכל שלב ושלב עם השרות אולי שהכי חשוב להתחלת הבניה והיציאה לדרך. זוהי האחריות שלכם.


יציאה לפרויקט המסתמך על פי עלות למטר בניה לא תיתן לכם מידע נכון על הצעות המחיר שתקבלו, כך לא תצליחו לנהל תקציב.   לפני קניית רכב אנו משקיעים על בדיקה אז על אחת כמה וכמה בפרויקט החיים שלכם. אתם צריכים לצאת לדרך עם תקציב מפורט ומדויק בדיוק כפי שעושים בבניה הרוויה של בניינים . לצאת לדרך בלי ניהול נכון של הכסף שלנו מול קבלנים ומפקחים וללא ידע זהו סיכון של  מאות אלפי שקלים שלא בשליטתנו וגורם לא מעט להתמוטטות של משפחות רבות שלא התנהלו כלכלית בצורה נכונה .  ניהול נכון של הפרויקט שלכם מול מידע תקציבי מפורט וחכם יחסוך לכם את הכניסה לצרה הזו ועגמת נפש.


איך נימנע מחריגות בפרויקט וננהל את הפרויקט בחכמה?


 • בפגישה אישית תקבלו יעוץ מפורט ואישי לחסכון והרבה טיפים שיתנו  לכם נקודות למחשבה על אופן הבניה וליציאה נכונה לפרויקט חייכם (חשוב מאד!). ֿ

 • עוד בטרם התחלת הבנייה תקבלו הערכה תקציבית ניטראלית! , זאת  בכדי לדעת כיצד להיערך לקראת הבנייה.

 • מפקח הבניה שלכם או מנהל הפרויקט בזמן הבניה לא יוכל להביא הצעות מחיר לא מבוססות, כך יהיה לכם נקודת ייחוס להשוואה (האומדן מכיל חלוקה אמיתית לעבודה וחומרים).  

 • תוכלו לקבל מקבלנים הצעות מחיר מדויקות ולדרוש זאת, יהיה לכם אומדן מפורט לכל שלב ושלב כך שתיישרו את הקבלנים לתוך האומדן האמיתי. לא יצליחו לעבוד עליכם.

 • תדעו  עוד לפני הבניה כמה יעלה לכם הפרויקט עוד לפני לקיחת המשכנתא. תוכלו "לשחק" עם התקציב ולעשות שינויים ללא טעויות על גבי מאות הסעיפים המפורטים שתקבלו.

 • תשלטו לכל אורך הפרויקט על התקציב שלכם. כך לא תלכו אל הלא נודע. כל בית שונה  אין תקציב דומה, חיפוש ברשת האינטרנט אינו פתרון מדויק וכל תזוזה ללא ניסיון מעשי היא אלפים ועשרות אלפי שקלים שאינם בשליטתנו


  והכי חשוב, לא מחכים לאומדן לאחר קבלת היתר ויציאה לחיפוש קבלנים, שם כבר נהיה בבעיה לפי תוכניות שכבר אושרו, יתרה מכך, לא מחכים לקבלן מפתח או מפקח לעשות עבורנו את התקציב, אנו שבויים בידהם לרמת התקציב והקבלנים שהוא מכיר! אל תהיו שפני הניסיונות למה שקורה בשוק הבנייה בפועל. ידע זה כוח! השתמשו בכך.


מה כלול השרות?

 • פגישה אישית של שעתיים בביתכם ( ללא סטופר כמובן)

 • לאחר 14 ימי עבודה תקבלו תקציב מפורט  (עם מאות סעיפים) מותאם אישית לבניה שלכם

 • תמיכה ושאלות על התקציב לאחר קבלתו ובמהלך הדרך כמובן

יניב (בונה בצפון)

״ השקעה של 2700 ש"ח - חיסכון של 150,000 ש"ח! לפני כשנה יצרתי קשר עם "בונים בית" והזמנתי ייעוץ אישי ואומדן תקציבי. היה חשוב לי עוד בטרם התחלת הבנייה לקבל הערכה תקציבית אובייקטיבית כדי לדעת למה להיערך לקראת הבנייה. הזמנתי לפגישה גם את האדריכל שלי ובשעות הערב הגיע לביתי היועץ ערן שריד לשיחה נעימה ומפרה שנמשכה יותר משעתיים. הייעוץ היה מפורט ואישי לחסכון וטיפים שנתנו לנו נקודות נוספות למחשבה על אופן הבניה. ערן קיבל ממני את התוכניות שלי ולאחר כמה ימים שלח לי אומדן תקציבי מפורט המותאם לבניה שלי. חלפה שנה - התוכניות אושרו, קיבלתי את ההיתר המיוחל, שכרתי מפקח שינהל את תהליך הבנייה והתחלנו בחיפוש אחר קבלן השלד. הנורה האדומה הראשונה שנדלקה לי היתה כשהתחלתי לקבל הצעות מחיר שהמפקח העביר לי וכשקיבלתי ממנו גם את הערכה התקציבית שבנה בהתאם לתוכניות שנתתי לו. נזכרתי באומדן התקציבי שהכין לי ערן לפני שנה והשוותי אותו להערכה התקציבית של מפקח הבנייה שלי. ההערכה התקציבית של המפקח הייתה מאוד כללית ולא מפורטת כמו ההצעה של ערן והצעת המחיר הזולה ביותר לשלד שהעביר אלי הייתה גבוהה ב-150,000! יותר מהערכה של ערן שריד ו"בונים בית". חזרתי לערן ושיתפתי אותו בהערכה התקציבית שקיבלתי מהמפקח וביקשתי ממנו הסברים לפער בין הערכות. ערן חיזק בי את האמון באומדן שהכין, הציע עזרה בחיפוש קבלני שלד וביקש שאעביר לו תכניות. במקביל, פניתי למפקח, הראיתי לו את הערכה התקציבית שהכין ערן ושאלתי שאלות נוקבות על הפער הגבוה והערכה התקציבית הכללית שנתן לי - בעקבות זאת הכין המפקח אומדן מפורט יותר. בנוסף, פניתי לקבלני שלד נוספים מתוך מקום של ידע אלו מחירים אני אמור לקבל והתחלתי לקבל הצעות בהתאם למחירי האומדן. בסופו של דבר קיבלתי הצעה טובה יותר מהאומדן במקביל להצעה נמוכה מהאומדן שערן הביא לי. מכל המהלך הזה עולים לי מסקנות מאוד ברורות שילוו אותי במהלך כל הבנייה: ללא הייעוץ והאומדן התקציבי של ערן ו"בונים בית", לא היה לי רפרנס להשוואה, הייתי מסיק שמחירי השלד נעים בין 480,000 ל 520,000 ובשורה התחתונה היית משלם סביב זה, 150,000 יותר מהמחיר אליו הגעתי בזכות האומדן! מסקנה נוספת היא בלתי נמנעת - גם כששכרתי מפקח בנייה עם המלצות חמות - אי אפשר להסתמך רק על ההצעות והערכה התקציבית שהוא מביא - האומדן של ערן ו"בונים בית" שהיה לי ביד הביא אותו ליישור קו והבנה שאי אפשר ל"זרוק" לי מחירים בשיטת "מצליח" אלא לחפש הצעות שהן ריאליות עד כמה שאפשר. בסיכומו של דבר הוצאתי 2700 ש"ח על ייעוץ, וחסכתי 150000! כבר בסעיף השלד... ״

האם אנחנו צריכים להשקיע 2700 שח בשרות הזה? יש באינטרנט הכל,לא?


 • אתם מקבלים חוות דעת ממהנדס וקונסטרוקטור ומפקח בניה עם 23 שנות ניסיון, מותאם לבניה ולצרכים שלכם.  אין בית זהה.  (שלד גמרים חומרים אלומניום ועוד)

 • ללא אינטרס של מפקח או קבלנים שתפגשו לאורך הדרך. אתם תשלטו בעלויות הבניה

 • תהיו חכמים מהשניה הראשונה של הבניה, לא יוכלו ״לסבן״ אתכם בשום שלב ותדעו מהם העלויות המוערכות הצפויות לכם בכל שלב .

 • הכח להצעות מחיר מקבלנים יהיה בידיים שלכם. תוכלו ״ליישר״ את הקבלנים לתוך הצעת המחיר האמיתיות עם משא ומתן שלכם או של המפקח מטעמכם,  (לפי חומר ועבודה המפורטת באומדן)

 • כבר בפגישה חוסכים המון כסף עתידי עם המלצות סופר הגיוניות מניסיון של שנים (הצעות אוביקטיביות שלא גורמות לקבלן להרוויח על גבכם) .

 • נמנעים מטעויות כבר בשלב טרום אדריכל.  (אדריכלים לא מעורים בתמחור לפרטי פרטים), להפך. תיישרו את האדריכל מתיכנון מיותר שמעמיס עלויות על הפרויקט שלכם (מה שקורא באופן שכיח)

 • נמנעים מטעויות בשלבים מתקדמים של תמחור שאי אפשר להחזירם אחורה, עשרות אלפי שקלים במקרה הטוב ומאות אלפים במקרה הרע שאנו רואים בשטח ממאות בונים. נסיון הכתוב בדם.

 • אם אתם חושבים שתצליחו לתמחר את עלות הבית שלכם לפרטי פרטים  ע״י חיפוש אקסל ברשת האינטרנט ולנסות להמשיל לבית שלכם?  מקווים שלא תעשו את הטעות הזו. לשחק עם מעל מליון שח בלי ידע בקריאת תוכניות וכימות חומרים ובדיקה של עשרות סעיפים ולנסות ״לנחש״ עלות של כל סעיף , זה עולם שלם של ידע .

 • ידע זה כוח!  ככל שיש לכם עלות של כל סעיף וסעיף (עבודה וחומר) אתם מובילים את הפרויקט ולא מובלים ע״י הצעות מחיר שאינם ברורות לכם.

 • גם אם קיבלתם 3 הצעות מחיר מקבלנים שונים, אתם לא יודעים אם המחיר הוא הנכון שצריך להיות.  עם 3 הקבלנים נתנו הצעה גבוהה מעל האומדן תיקחו אחד מהם בלי לדעת שאולי עם עוד הצעה/הצעות מחיר מול קבלנים תגיעו לעלות האומדן , תצליחו להגיע למספר הנכון וכך לחסוך לא מעט כסף .

בסופו של דבר בהשקעה מזעירית יחסית לעומת השקט הנפשי שלכם והדרך הנכונה לבצע את פרויקט חייכם!

אתם מקבלים ביטחון וכח ליציאה לפרויקט.

בחרו בדרך הנכונה חברים.  אל תנסו לחסוך במקומות הלא נכונים

480 בונים ב-18 חודשים האחרונים את היעוץ VIP .

הירשמו בטופס לשמוע עוד פרטים.

בהצלחה לכולנו בתהליך ומקווים שתבחרו נכון, היועץ מלווה אתכם גם לאחר האומדן בשאלות ואנו כאן במייל עבורכם במידה ואתם זקוקים לעזרה בהסבר על האומדן או בהתנהלות בשטח.

תומר חן ריחאנה וצוות בונים בית

אין לי בכלל ספק שלאחר שתעברו את הייעוץ אתם תבינו עד כמה הרווחתם !


שלום לכולם, שמי גבריאל תורן ואשמח לשתף אתכם בחוויה שלי של תהליך הערכה התקציבית שעברתי עם "בונים בית" נפגשתי לפני כשלושה שבועות עם ערן שריד, איש המקצוע מטעם החברה אשר אמון על הכנת הערכה התקציבית עבור הבית הפרטי. אוכל להעיד שמדובר על אדם מקצועי ביותר שכבר מהדקות הראשונות ניכר כי הוא מגיע עם לא מעט ניסיון חיים ושטח. בפגישה איתו ערן עבר על התוכניות שכבר הכנו, שאל שאלות מכוונות ושאלות ספציפיות כדי להבין לעומק את המטרות שלנו, את היעדים ולא פחות חשוב את החלומות שלנו. כבר לאחר כ-15 דקות לתוך הפגישה ערן העלה נקודה חשובה מאוד שלהפתעתי אף אחד מאנשי המקצוע שלי לא חשב עליה. ככל שהתקדמנו בתהליך , ערן העלה נקודות נוספות וחשובות לתהליך התכנון, נתן טיפים וחוות דעת לגבי התכנון ובסופו של דבר חסך לי כ-15,000 ₪ בתכנון חכם יותר. חשוב שתבינו, אני עוסק בתחום הבנייה, מכין דו"חות כלכליים ברמה היומית , מתכנן פרויקטים ועדיין, ערן הצליח למצוא איך לשפר את התכנון! תוכלו לקבל פרופורציה כמה הוא יכול לסייע לאנשים שהם לא מהתחום. אוכל לומר בכנות שיש לא מעט סיבות שחייבים לבצע את הערכה התקציבית לפני כל בניית בית חדש, אציין כמה מהן: 1. טיפים לתכנון נכון יותר של הבית בראייה של אדם מנוסה מהשטח 2. חיסכון כספי משמעותי על ידי תכנון ומיקוד של הפרויקט, ועדיף כמה שיותר מוקדם בתהליך 3. הבנה טובה יותר לאן הולכים, לטוב ולרע מבחינת תקציב, לוחות זמנים וכו' התוצר הסופי של התהליך הזה הוא קבלת דו"ח אקסל מפורט מאוד הכולל את כל מרכיבי הבנייה לפרטי פרטים כאשר הדו"ח הזה משמש לכמה מטרות: 1. הבנה של כמה באמת הולכת לעלות הבנייה ולא בערך או כמעט 2. פירוט של כל המרכיבים הכוללים בבנייה, מעלה נקודות חשובות שלא חשבנו עליהם 3. קבלת אומדן תקציבי לכל סעיף כדי להבין מה אמורה להיות העלות של כל מרכיב (שלא יעבדו עליכם...) 4. הדו"ח מכיל עמודה בכדי לראות כמה בפועל עולה כל מרכיב, מעניק מעקב מצויין אחרי ההוצאות ונותן דרייב להוכיח לערן שהצלחנו לחסוך כמה שקלים מהדו"ח שלו J אסכם ואומר שלדעתי היו צריכים לחייב את כל מי שבונה בית לבצע הערכה תקציבית על ידי איש מקצוע בכדי לקבל היתר בנייה. כל מי שבונה בית פרטי ולא מבצע את ההערכה התקציבית , תסלחו לי אבל הוא פשוט אדם לא חכם במיוחד בלשון המעטה או פשוט יהיר שיפגוש את המציאות הכואבת בהמשך. שימו רגע את המספרים מול העיניים: עלות בית ממוצעת עולה כ-1,500,000 ₪ ישנם כל כך הרבה פרמטרים ומרכיבים לא צפויים וצפויים בתהליך הבנייה שדומה לפאזל 10,000 חלקים להרכבה. מספיק שערן נותן לכם טיפ קטנצ'יק שחוסך לכם 10,000 ₪ וכבר כיסיתם את ההוצאה 4 פעמים מדובר על הוצאה של פחות מ-0.2% מעלות הבנייה שבוודאות תחסוך לכם פי כמה וכמה יותר!! בהצלחה לכולם!
ציון הקהילה: 9.8  מבוסס על 2 דרוגים

ייעוץ ועלויות בניה
 • איש קשר: ערן שריד
 • נבדק ומאושר
 • 0723929648
 • אור עקיבה
 • מעל 300 בונים עברו דרכי את תהליך היעוץ. חסכון של עשרות או יותר נכון מאות אלפי שקלים וללא טעויות. הצלחה משותפת שלנו ומחוייבת לבנייה. מחכה לכם להתחלה נכונה. ערן שריד

  ערן שריד


חוות דעת הקהילה

מסדר את תהליל הבניה וחוסך הרבה הרבה כסף וכאב ראש! ערן איש ישר והגון. ונותן שרות מדהים!

רון בלסון ממושב בארותיים

מומלץ

משה קינן מנתניה

״היי חברים, רציתי לשתף שבעקבות השתתפותי בכנס "בונים בית" האחרון נרשמתי לקבלת ייעוץ וקבלת אומדן תקציבי לתהליך הבניה. אנחנו נמצאים בסוף שלב התכנון לפני הגשת תוכניות לקבלת היתר בניה. נפגשנו עם בחור מקסים מקסים בשם ערן שריד. הוא הגיע אלינו הביתה. הזמנו גם את האדריכל לפגישה. הצגנו בפני ערן את התוכנית ויחד החלטנו החלטות ראשוניות לגבי: שלד, גג, סוג וגודל של ריצוף, חימום תת רצפתי וכו'. ערן נתן לנו המון המון טיפים מנסיונו העשיר וזה ממש פתח לנו את העיניים כמו שאומרים הפגישה ארכה בסביבות השעתיים. לאחר מס' ימים קיבלנו קובץ אקסל מאודדדד מפורט ומדוייק לפי מידות וכמויות שהתאם לתוכנית שהדהים והרשים אותי מאוד! עם האקסל הזה נמשיך לעבוד הלאה בתהליך. יש שם גם מקום להכניס 3 הצעות מחיר ולהשוות בינהן - מדהים! כבר אמרתי? אני מניחה שחלקכם כמוני מתלבטים אם זה כדאי ולא הוצאה מיותרת. היום לדעתי זו חובה ! תכנון לפרטי פרטים ברזולוציה הגבוהה ביותר ובשלב ההתחלתי ביותר שניתן. זו הדרך הנכונה והאחראית ביותר בעיניי. אז ממליצה בחום למי שעדיין מתלבט ובהצלחה לכולם״

טלי סיני מחברת ווטסאפ השרון

שלום לכולם, שמי גבריאל תורן ואשמח לשתף אתכם בחוויה שלי של תהליך הערכה התקציבית שעברתי עם "בונים בית" נפגשתי לפני כשלושה שבועות עם ערן שריד, איש המקצוע מטעם החברה אשר אמון על הכנת הערכה התקציבית עבור הבית הפרטי. אוכל להעיד שמדובר על אדם מקצועי ביותר שכבר מהדקות הראשונות ניכר כי הוא מגיע עם לא מעט ניסיון חיים ושטח. בפגישה איתו ערן עבר על התוכניות שכבר הכנו, שאל שאלות מכוונות ושאלות ספציפיות כדי להבין לעומק את המטרות שלנו, את היעדים ולא פחות חשוב את החלומות שלנו. כבר לאחר כ-15 דקות לתוך הפגישה ערן העלה נקודה חשובה מאוד שלהפתעתי אף אחד מאנשי המקצוע שלי לא חשב עליה. ככל שהתקדמנו בתהליך , ערן העלה נקודות נוספות וחשובות לתהליך התכנון, נתן טיפים וחוות דעת לגבי התכנון ובסופו של דבר חסך לי כ-15,000 ₪ בתכנון חכם יותר. חשוב שתבינו, אני עוסק בתחום הבנייה, מכין דו"חות כלכליים ברמה היומית , מתכנן פרויקטים ועדיין, ערן הצליח למצוא איך לשפר את התכנון! תוכלו לקבל פרופורציה כמה הוא יכול לסייע לאנשים שהם לא מהתחום. אוכל לומר בכנות שיש לא מעט סיבות שחייבים לבצע את הערכה התקציבית לפני כל בניית בית חדש, אציין כמה מהן: 1. טיפים לתכנון נכון יותר של הבית בראייה של אדם מנוסה מהשטח 2. חיסכון כספי משמעותי על ידי תכנון ומיקוד של הפרויקט, ועדיף כמה שיותר מוקדם בתהליך 3. הבנה טובה יותר לאן הולכים, לטוב ולרע מבחינת תקציב, לוחות זמנים וכו' התוצר הסופי של התהליך הזה הוא קבלת דו"ח אקסל מפורט מאוד הכולל את כל מרכיבי הבנייה לפרטי פרטים כאשר הדו"ח הזה משמש לכמה מטרות: 1. הבנה של כמה באמת הולכת לעלות הבנייה ולא בערך או כמעט 2. פירוט של כל המרכיבים הכוללים בבנייה, מעלה נקודות חשובות שלא חשבנו עליהם 3. קבלת אומדן תקציבי לכל סעיף כדי להבין מה אמורה להיות העלות של כל מרכיב (שלא יעבדו עליכם...) 4. הדו"ח מכיל עמודה בכדי לראות כמה בפועל עולה כל מרכיב, מעניק מעקב מצויין אחרי ההוצאות ונותן דרייב להוכיח לערן שהצלחנו לחסוך כמה שקלים מהדו"ח שלו J אסכם ואומר שלדעתי היו צריכים לחייב את כל מי שבונה בית לבצע הערכה תקציבית על ידי איש מקצוע בכדי לקבל היתר בנייה. כל מי שבונה בית פרטי ולא מבצע את ההערכה התקציבית , תסלחו לי אבל הוא פשוט אדם לא חכם במיוחד בלשון המעטה או פשוט יהיר שיפגוש את המציאות הכואבת בהמשך. שימו רגע את המספרים מול העיניים: עלות בית ממוצעת עולה כ-1,500,000 ₪ ישנם כל כך הרבה פרמטרים ומרכיבים לא צפויים וצפויים בתהליך הבנייה שדומה לפאזל 10,000 חלקים להרכבה. מספיק שערן נותן לכם טיפ קטנצ'יק שחוסך לכם 10,000 ₪ וכבר כיסיתם את ההוצאה 4 פעמים מדובר על הוצאה של פחות מ-0.2% מעלות הבנייה שבוודאות תחסוך לכם פי כמה וכמה יותר!! בהצלחה לכולם!

גבריאל תורן מקבוצת השפלה

״ היי תומר, אז בהמשך לשיחתנו בוואטסאפ רציתי לכתוב כמה מילים עם השירות שקיבלתי, מדובר נכון לרגע זה על חבילת VIP, החלק הראשון שכולל תקציב לבית רציתי לשתף בחוויה שעברתי עם צוות "בונית בית", הכתוב הינו נכון לרגע כתיבת שורות אלה ולרכישה של חבילת VIP הכוללת פגישה אישית + אומן תקציב, אני מחכה לקבלת ההיתר ואז נמשיך עם החלק השני שנקרא חבילת VIP+ ובה נקבל את המפרטים, חוזים מותאמים ע"פ תוכניות הבית לכל בעל מקצוע וכמובן גאנט לכל עבודה ותזמון בעלי המקצוע. אז בקצרה מדובר במגרש בגודל של 280 מטר, עליו יבנה בית בגודל של 190 מטר בנוי לערך. נפגשתי עם ערן שריד, הפגישה נערכה אצלנו בבית ופה כבר המחמאה הראשונה אם אפשר לקרוא לזה ככה – ערן תיזמן את הפגישה לפי מה שנוח לי מבחינת המיקום, בהתחלה תכננו להיפגש בקניון (אני עם שלושה ילדים קטנים ולקבל קצת שקט בשעות נורמאליות זו משימה די קשה...) וכשעה לפני הפגישה הזזתי את המיקום לבית של חמי וחמתי, כשהודעתי לערן התשובה הייתה "איפה שנוח לך – נוח לי....", אז כמו שציינתי כבר התחלה טובה. לפגישה הגעתי עם תוכניות הבית, גרמושקה בפי העם..... ויאללה לעבודה, אני יכול לציין שאני די "מבושל" בכל נושא תהליך הבניה, אין מאמר באתר שלא עברתי עליו לפחות פעמיים ואני די מבין בכל התהליך של הבנייה וכל המושגים המקצועיים, למרות זאת ערן פקח את עיניי לגבי מספר דברים מאוד מהותיים בתהליך הבניה. ראשית ממבט די זריז בתוכניות הגענו למסקנה שאפשר לחסוך באופן מהותי בתוכנית האינסטלציה, כנראה ותהיה שוחה אחת במקום שלוש (כבר כמה אלפים של חסכון רק בחומר!), אבל זה הכסף הקטן, ערן הסב את תשומת ליבי לגבי כיצד צריך לעבוד כאשר מתזמנים את בעלי המקצועי, עוד דוגמא לאופן עבודה היא "כיצד לקבע את צינור הביוב", אני מניח שמי שקורא את המאמרים באתר, עוקב אחר כל שלב ושלב אז שמתם לב שיש המון דרכים לבצע עבודה, יש הרבה דרכים טובות והרבה דרכים לא טובות, לרוב בעל המקצוע יבחר את הדרך שנוחה לו יותר, לא תמיד זה מה שהכי טוב לנו כבונים, פה נכנס העניין של החבילה השנייה, קבלת חוזה ייעודי לבית שאני בונה, מפרט מדויק והסבר מדויק לקבלן כיצד לעבוד, המטרה היא לצמצם למינימום האפשרי כל מיני דברים שלא תוכננו ואח"כ עולים פי כמה וכמה... אז ישבנו בערך שעתיים, עברנו חלק חלק בתוכניות, כמו בהרבה דברים אין חכם כבעל ניסיון וערן , מנהל יעוץ בונים בית VIP, כאחד שהיה קבלן ומפקח בניה לא מעט שנים שם לב לכמה דברים בתוכנית שלא היו אידיאלים, למזלי הפגישה הייתה שבוע לפני הגשת ההיתר כך שיכולנו לבצע שינויים קטנים שבוצעו במיידי על ידי האדריכל וכך הגשנו לוועדה... אז פה אולי המקום לציין את חשיבות הפגישה עם ערן עוד בשלב הסקיצות, או אולי בסקיצה האחרונה לפני ההגשה.... בפגישה כמו שציינתי עברנו על התוכנית, ערן שאל שאלות מנחות לגבי כיצד אנחנו מתכננים את הבית, האם יש מערכות מיוחדות שיותקנו (מיזוג מרכזי,חימום רצפתי, שואב מרכזי וכ'ו), כמות מזגנים ובאמת כמעט כל פיפס בתוכנית, פחות משובע לאחר הפגישה קיבלנו את האקסל שלנו! האקסל ארוווווך..... אבל ארוך לטובה, מתואר כל שלב בבית, הסעיפים מחולקים לעבודה וחומר ועלויות של כל אחד מהנ"ל, כמובן שמהלך פגישת ההכנה צריכים להיות סוגרים האם בונים עם פומיס/איטונג וכו', כמובן שאם אתם לא סגורים תקבלו סעיף של עלות לחומר X ולחומר Y, האקסל מסודר כך שאתם מקבלים עלות משוערת ויש מספר עמודות להכניס את הצעות המחיר שקיבלתם מקבלנים וכמובן שכל פעם נעשה חישוב ביחס למחירים שהקלדתם, אני בטוח שהאקסל הזה ילך איתי מהיום ועד לרגע שבו נשב ונשתה בירה בגינה.... לסיכום, אני כאחד שחשב שהוא יחסית מבין בתהליכים, באיך לבקר על העובדה – מאוד מאוד ממליץ על השירות! לי כבר ברור שאקח את כל החבילות, אני לא מתכוון לעבוד עם מפקח צמוד, גם בגלל העלות וגם בגלל שנראה לי שאהיה מסוגל לבצע הפיקוח בעצמי, אבל עדיין עין של איש מקצוע עם כמה וכמה שנות ניסיון בתחום תמיד יהיה טוב יותר ממני, מה גם שאני מתכוון להתנות את התשלום האחרון לכל בעל מקצוע באישור של אחת מנקודות הפיקוח שנמצאות בחבילת ה- VIP Gold. ״

מאור בן דיין מעתלית

תומר ריחאנה מבונים בית אני מבקש להודות לך על העזרה הייעוץ ועל האתר הנפלא שהנך מנהל אתר שמסייע לי באופן אישי בהבנה הכללית של תהליך בניית בית. לאחרונה השתתפתי בייעוץ בניה ותקציב אתר בונים בית ובו ישבנו לדבר על כל נושא הבנייה ואכן קיבלתי טיפים חשובים ויקרים שחיסכו לי אלפי שקלים מהבנייה טיפים שלא הייתי מקבל מאף אחד אלא רק מגורם מקצועי כמו שלכם. שוב אני מודה לך מקרב לב על כל השירות המועיל שלך ושל אתר בונים בית. תודה רבה ליאור אלקריף

ליאור אלקריף מירושלים