טכנולוגיות הבניה בשיטת icf של חברת נודורה | בונים בית
צוות בונים ביתצוות בונים בית


היי בונים יקרים,

אמנם כנראה רובכם לא כל-כך מכירים אך בארץ יש כמה שיטות של בניה חוץ מהבנייה הקונבנציונלית המסורתית .

בניה אקולוגית ומתקדמת ביותר,  עם בידוד דק דופן , עבה דופן , תבניות , ועוד....

אחת השיטות שתופסת תאוצה היא שיטת הבניה  בתבניות פוליסטירן מוקצף שלתוכו יוצקים בטון לאחר הנחת ברזל הבניין שבעגה המקצועית נקראת שיטת איי-סי-אף (ICF= Isolated Concrete Form)

<br>
רוצה להכיר לכם את השיטה של חברת הקנדית נודורה שאני מקבל עליה לא מעט שאלות בקבוצות ובמייל מול לא מעט בונים ששואלים אז זו שיטה ששווה שתכירו, וללא ספק ושווה בדיקה. בקרוב נקבל גם יומן בניה של בונה שמתחילה לבנות בשיטה זו באזור השפלה

אז קודם כל מיהי חברת נודורה המשווקת בארץ באמצעות חברת אקו-בילד

חברת נודורה היא חברת ענק קנדית ,החברה קיימת מעל 51 שנה עם שלושה מפעלי ייצור אשר שניים מהם בקנדה והשלישי בארה"ב, את הטכנולוגיה  והמוצרים של החברה היא משווקת ל 32 מדינות בעולם כולל ארה"ב או יותר נכון להגיד 31 מדינות ועוד כל מדינות ארה"ב, ועכשיו גם בישראל.

מדובר בחברה המובילה בענף הזה בכל העולם מה שגורם ועוזר לחברה להיות המובילה הם ארבעה פטנטים עולמיים שאף חברה אחרת בעולם לא יכולה להעתיק.

החברה מחזיקה בתקנים המחמירים ביותר מגופים המקבילים למכון התקנים או לטכניון שאחראי בארץ לחקר הבנייה המתקדמת בישראל. בין שאר התקנים שמחזיקה החברה גם של האיחוד האירופאי, האנגלי, הצרפתי, הקנדי, האמריקאי אזרחי, האמריקאי הצבאי ועוד כאלה נוספים ממדינות נוספות בעולם.

החברה בעצמה הינה גם היצרנית של תבניות אי פי אס (אקספנדד פוליסטירן פורם) הבנויות ליציקת בטון בתוכן לאחר השתלת זיון הברזל בתוכן. המוצר הסופי שמתקבל מ אי פי אס הוא פוליסטירן מוקצף.

היתרון הנוסף של מוצרי נודורה הוא המגוון הרחב של המוצרים המשלימים לבניית המבנים על ידי הקבלן/המבצע שלא תמצאו בשום חברה אחרת בעולם כמו זוויות של 45 מעלות, רדיוסים, תבניות למשקופים עיוורים גם לדלתות וגם לחלונות וזאת מבלי להתפשר או לוותר על איכות הבידוד כמו כן פתרונות לרצפות כולל חימום ריצפתי, תקרות ותוספות לבידוד אקוסטי

היתרונות הנוספים הם המגוון הרחב של המוצרים המשלימים לבניית המבנים על ידי הקבלן/המבצע שלא תמצאו בשום חברה אחרת בעולם עם זוויות של 45 מעלות, רדיוסים, תבניות למשקופים עיוורים גם לדלתות וגם לחלונות וזאת מבלי להתפשר או לוותר על איכות הבידוד כמו כן פתרונות לרצפות כולל חימום ריצפתי, תקרות ותוספות לבידוד אקוסטי, תוספים (איסנרטים) להגנה נוספת על ערכי הבידוד התרמי.

בשיטה הזו יש מספר חברות שחלקם משתמשים בקלקר וחלקם בפוליסטירן מוקצף.

מה ההבדל ביניהם ?

  • קל קר  אינו גמיש ולכן לא ניתן לבנות אתו רדיוסים לעומת זו פוליסטירן מוקצף גמיש וניתן לקבל רדיוס בכל זווית הנדרשת.

  • קל קר במידה ונחשף לאש לא יכבה עד שיגמר כולו(גם אם הורחק מקור האש ממנו ) וחשוב יותר מכך מהעשן שנוצר מקל קר בשריפה מייצר רעל  "ציאניד" מאוד מסוכן. כפי שכולנו יודעים מכל נפגעי נזקי אש בעולם אחוז גובה ביותר של הנפגעים הוא משאיפת העשן שבו הרעלים השונים הנוצרים בשריפה ולאו דווקא מהאש עצמה .
    לעומת זאת במידה והפוליסטירן המוקצף נחשף למקור אש גם הוא יבער אך אם נרחיק את מקור האש הפוליסטירן המוקצף כבה מעצמו, והכי חשוב זה כל עוד והפוליסטירן המוקצף יבער לא יצא ממנו שום רעל - 0% רעלים.

  • אם נרטיב קל קר ונחשוף אותו לשמש לא יעבור זמן רב ונקבל ירוקת, עובש וכל מיני חיידקים , בפוליסטירן המוקצף אין מקום לשום ירוקת, עובש או כל ייצור חי אחר להתקיים.

  • דרך קל קר מים או לחות יכולים לחדור , בפוליסטירן המוקצף בשום מקרה אין מצב שמים או לחות יוכלו לחדור.

  • רמות הבידוד התרמי והאקוסטי של קל קר בשום מקרה לא יוכלו להגיע אפילו ל 50% מרמות הבידוד של הפוליסטירן המוקצף ,לא האקוסטי ולא התרמי מה שישפיע ישירות על איכות הבנייה ועל צריכת החשמל.

בשיטת ה "איי.סי.אף" (ICF) מהירות ההקמה של שלד הבניין היא מאוד מהירה בכלל ועם נודורה בפרט

.

העלויות הן די זהות לבניה מסורתית אך השיטה היא מהירה מאוד , נקייה מאוד, מאוד איכותית, מאוד מדויקת, מאוד חזקה (עד פי 4) מהשיטה הקונבנציונלית המסורתית ומבודדת במיוחד מה שחוסך צריכת חשמל לאורך כל חיי המבנה..

דוגמאות :

שלד של 1500 מ"ר קירות ברזלנות חלונות ודלתות נבנה ביום אחד כולל יציקה עם צוות של 5 עובדים מיומנים ומלגזן אחד יש לציין כי משקופי הדלתות והחלונות היו מוכנים מראש על פי המידה הנדרשת ובפשטות הושתלו בתבניות הפוליסטירן המוקצף .

מבנה של 27 קומות 2 תת קרקעיות ו 25 מעל הקרקע כל קומה 1160 מ"ר 12 יחידות דיור בכל קומה שני צוותים של חמישה עובדים סיימו שלד וגמר ב 12 חודשים ובחודש ה 13 המבנה הנ"ל היה מאוכלס.

מבנה של 8 קומות מעל הקרקע צוות של חמישה עובדים השלד הושלם בשמונה שבועות והמבנה הושלם עם הגמר ב 26 שבועות

זה לגבי מהירות הבניה, אך השיטה הזו של האיי.סי.אף. נועדה בסופו של דבר שנקבל בית שמבודד מחום ומקור ושיהיה נעים לגור בו (אחרי הכול זה מה שכולנו מחפשים בסופו של דבר ) ועל הדרך גם לחסוך באנרגיה ...

לשיטה הזו ולחברה הזו יש המון יתרונות ששווה לכם לבדוק לפני שאתם מחליטים איך ומה לבנות ; אחרי הכל לא בונים בית כל יום לכן חשוב מאוד לא להתפשר על פחות מהטוב ביותר.

למי שמעוניין תוכלו להוריד מידע נוסף בקישורים הבאים

דף מוצר נודורה

אודות נודורה

קטלוג מוצרים


בהצלחה חברים ,

תומר חן ריחאנה וצוות בונים בית