בניית מחיצות פנים וסיום שלד | בלוג הבניה - בונים בית

הפרקים הבאים בבלוג:

19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
בלוג הבניה

מה שלומכם חברים?


אז כמו שהבנתם סיימתי שלד בשבוע שעבר! סיימנו את כל מה שנשאר כמו מחיצות , נישות וכ"ו.

הקבלן שלי גם ביטן לי את משקופי הדלתות (לא משקוף עיוור אלא משקופים סופיים).

קבלן ביצע ניקיון כללי לכל השלד (אםילו הבית שלי לא נקי ככה... ;-)  ),בנוסף נחתכו בדיסק כל הברזלים שביצבצו מן קירות החוץ והפנים.

השבוע גם לקחתי הצעות לטיח ואלומניום ואיש איטום.

בנתיים עדיין לא החלטתי מכיוון שכמו שכתבתי בפוסטים קודמים , מכל קבלן אני לוקח חמישה טלפונים של לקוחות והולך לראות עבודות + מתקשר לכולם , 2 קבלני טיח יצאו מהמשחק כי 2 מתוך החמישה לא המליצו עליהם .ממליץ לכם לבצע אותו דבר עם כל הקבלנים , בנוסף אל תתנו מקדמה ברגע שאתם סוגרים , כל קבלן יבקש אל תסכימו אלא תשלום אך ורק עפ"י התקדמות בנייה , 20% תשאירו לסוף לתיקונים וניקיון .

יום  שלישי בבוקר שבוע שעבר ,יום אחרון של סיום השלד ,הייתי בחופש , 10 בבוקר ,מכין מגש קפה ועוגיות לפועלים ,פריד הקבלן עובד בחוץ , ביקשתי מזוהר גיסי לבוא לצלם אותי עם כל הצוות , גיסי מגיע ובלי להתבלבל אומר לי "אין חאפלה?!" "דודה שלך חאפלה" אני עונה ... "הבאתי עוגיות עם קפה , לא חאפלה ? ", עוגיות עלו לי 20שקלים וקפה היום עולה לא מעט, אנחנו במחאה חברתית וחוץ מזה שאני חצי תימני" , "לא חאפלה כזו, חאפלה של כבשים ובשר..." הוא עונה לי.... בקיצור כבר אבוא חשבון עם זוהר גיסי ....

 בשבוע הבא אינסטלטור וחשמלאי אמורים לבצע חציבות וכנסת צנרת לנקודות החשמל והמים , חשוב שתסגרו איתם ביטון הצנרת + נ י ק י ו ן !!! , שבוע הבא אני אזמין מספק חומרי הבניין באלות של חול,חצץ וצמנט עבור תיקונים של כל בעלי המקצוע , לאחר שהאינסטלטור יסיים תבוצע בדיקת לחץ מים ולאחר מכן כל הבית יחובר ללחץ מים קבוע כפי שצריך להיות בשוטף לאחר שאכנס לבית , למה זה טוב ? יחיו אצלכם בבית עוד המון קבלנים , קבלן שיחורר לכם צינור מים ובהנחה שאין לחץ מים בצינורות והם ריקים ממים , אל תצפו שאותו קבלן יתקשר אליכם ויאמר לכם "קלקלתי לכם צינור" , הוא פשוט ישאיר את המצב כפי שהוא ותגלו את זה בסוף לאחר שהבית יחובר... לא נעים....

ברגע שיש לחץ מים קבוע אותו קבלן וגם אתם תשימו ישר לב עקב נזילות שיהיו בבית. חשוב!!!

אז בנתיים טייחים מגיעים אלי להצעות מחיר ובנתיים אני לא מרוצה כלכך מהצעות המחיר שאני מקבל אבל מדהים שכולם פחו או יותר אותו דבר ... מתוך שישה הצעות שלקחתי ובהצעות שעדיין לא ביצעתי עליהם מו"מ ,הטווח הוא בין 50 ל-85 אלף שקלים לעבודה בלבד!!! מטורף ! , חומר עלי , חומר אמור לעלות בין 35 ל-40 אלך שקלים.

יש לי עוד 2 הצעות שאני אמור לקבל ואז אחליט עם מי ללכת , בנתיים על כל טייח מומלץ שקיבלתי אני מתקשר ללקוחות ורואה עבודות , מתוך השישה 2 נפלו בגלל טיב ושירות שלהם .

הטייח האחרון קצת עף על עצמו , היה אצלי בשלד ואחרי יומיים הוא שולח לי הצעת מחיר של עבודה + חומר , אני הייתי בעבודה והפקס הגיע אלי לטלפון , אני פותח את הקובץ ורואה שם תיאור של העבודה שבסופו הסכום , 156000 שקלים לא כולל מע"מ... חחחחחחחחח..... אני מתקשר אליו ואומר לו "קיבלתי את הפקס אבל נראה לי שסחבק התבלבל , ביקשתי הצעה לטיח ולא לשלד " הוא לא נבין מה אני אומר "מה?!" הוא שואל , "נפלת על הראש" אני אומר לו ? זה מחיר של 2 בתים ... "התיעצתי וישבתי עם אבא שלי לגבי התמחור "  , אין בושה לקבלנים ! חחח... 156 אלף שקלים , עד עכשיו זה מצחיק אותי...

 כולם אני מדגיש את הנושא של ניקיון כלומר מה שקיבלת ככה אתה מחזיר , בנוסף השקיה השקיה השקיה.... תקפידו להבהיר לכל הטייחים את זה , במידה ולא תבוצע השקייה ל השלד לפני ובמהלך העבודה אתם לא תמשיכו לעבוד מולו.

בכל מקרה אפתח לכם פוסט נפרד לגבי טיח , יש לי המון מה ללמד אתכם וחשוב שתדעו!


טוב , בואו נתחיל בתמונות..... ;-)

חגורת בטון ברצפה בגובה 15ס"מ בכל החדרים הרטובים למניעת חילול מים
חדורה עליונה מעל משקוף הדלתות

שטראבות בכל חיבור של בטון לבלוקים בקירות הפנימיים למניעת סדקים
בלוקי ואפלה לחלוקה נכונה מעל החגורות ועד התקרה
נישת 70 ס"מ לארון חשמל


הכנה לקיר נישות שתוצק בהמשך
רשת פיברטייפ שמונחת מעל הבלוקים למניעת חילחול הבטון לתוכם עבור חשמל שיבוא אחרכך , מקל על החשמלאי


צינור המקרן בקומה ה-2 מוכנס אל תוך הבלוקים כהכנה


הכנה לחגורת בטון פנימיים מעל המשקופים
הכנה לעמוד מבוטן בחצי קיר של סלון ילדים בקומה השנייהשתי הצינורות שאתם רואים הוכנו מבעוד מועד ביציקה של תקרת הגג ועכשיו הם נכניסם לתוך קיר הבלוקים הפנימי

זוהי הכנה למקרן בסלון הילדים בקומה השניה
יציקת צינורות האויר שהוגבהו
הכנה לפתח שירות לקומת הגג ששם יישבו המזגנים ודוד השמש , יהיה שם שער מפרזול בהמשך
צינור הכנה לתעלה עבור מיזוג אויר , עלות קדיחת חור בתקרת בטון עבור מיזוג אויר עולה 700 שקלים , ע"י הכנה מראש ביציקות אתם חוסכים זאת! יש לי 6 כאלו בבית , תעשו את החשבון
קיר סלון הילדים בקומה השניה בסמוך למדרגות מוכן
מה שאתם רואים כאן צילמתי בבית אחר וזוהי צורה לא נכונה של בניה , מדובר כאן במרפסת חיצונית ומה שאתם רואים בתמונה זה קצה המרפסת לפני הגינה , כל שטח המילוי מתחת למרצפות מלא בחצץ מילוי ועם הזמן החצץ מתפורר ויוצא החוצה משם ואז קצות המרצפות נשברות עם הזמן כדי לתפור זאת מבצעים את דבר הבא. (אחרי תמונה הבאה)
הכנה למשרביות בקיר בסלון
בהמשך לתמונות המרפסת הקודמת ,מניחים  עם טיט כמובן בלוקי 10 על צידם כשהחורים מופנים לכיוון פנים הבית , כמרצפים כל המילוי אינו נשפך לצדדים ואתם מקבלים קווים ישרים בקצוות וגם בעתיד כל המילוי נשאר מתחת לריצוף. פשוט ונכון.
הצד החיצוני של המרפסת
קיר נישות שיצקנו , יצרנו את הנישות ע"י יצירת קופסאות עץ של 30X30 כשלאחר היציקה הוצאנו אותם 
חלק מהמטבח + דלת למזווה
סלון
ממ"ד שכיסנו אותו בקלקר אדקס , הודבק עם דבק פלסטומר , עבור בידוד ממ"ד
משקופי דלתות שהקבלן יצק לי לאחר סיום השלד , אלו אינם משקופים עיוורים אלא משקופים לדלתות פלדה פנימיות ודלת חיצונית מה שנקרא דלתות סטנלי , עבודת הביטון שלהם מאוד קשה ולקח יומיים לבטן אותם מכיוון לאחר קיבוע המשקופים ע"י טפסנות יש צורך להכין בטון דליל יחסית ולשפוך לאט לאט עם שוקת.

אתם יכולים מנגד להתקין משקופים עיוורים כשההתקנה שלהם היא פשוטה מאוד והעלות בערך כ200 שקלים למשקוף.


העדפתי דלתות פלדה עקב עמידות גבוהה שלהם לאורך זמן.במידה ואתם עושים כאלו משקופים תדאגו לסגור מראש מול הקבלן לביטון.


מהי דלת סטנלי ?

סטנלי זהו בעצם שם גנרי לחברת סטנלי הקנדית שייצרה דלתות פלדה ,מאז השם הזה טבוע כביכול לדלתות פלדה

הסוג הזה של הדלתות עשוי ממסגרת עץ שעבר יישון, ממולא בפוליאוריתן מוקצף וכל זה נתחם בפח פלדה מגולוון וצבוע בתנור. לדלת הזו יש 3 צירי ספר ומנעול אמריקאי (ידית מעוגלת עם נעילה בתוך הידית).

הדלת המקורית מגיעה עם סגירת גומי בכל ההיקף כך שהיא דלת אטומה שיכולה לשמש גם כדלת חיצונית.

הדלתות מסוג זה הן חזקות וקלות ואינן מושפעות מהפרשי טמפרטורות גבוהים ו/או הפרשי לחות שונים.

כדלת חוץ, דלת כזאת תחזיק כ-10 שנים ויותר אם היא חשופה לשמש וגשם, אבל הרבה יותר אם היא מוגנת מתחת לגגון או מבואה.

בארץ יש מספר יבואנים שמביאים דלתות מסוג זה מאירופה (היקרות), מארה"ב ומקנדה.

ל"שיריונית חוסם" יש דלתות כאלה המשמשות אצלם כדלתות פנים. (המחיר מתחיל מ 1,000 ש"ח ליחידה)

ניתן לקבל דלתות כאלה עם צוהר, או אפילו חלון גדול.

למי שאין כסף לדלת כניסה ב-10,000 ש"ח, מומלץ להתקין דלת "סטנלי" לכמה שנים עד שירצה להחליף כי זה מספיק טוב, בעיקר אם מכניסים מנעול מסוג "מולטילוק" או שוה ערך.

כיצד דלת הפלדה מחוברת למשקוף? מרבית דלתות הפלדה כוללות בין שניים לשלושה צירים חזקים בעלי יכולת נשיאה משקל כבד המותאמים למשקל הדלת. כל ציר מסוגל לשאת באופן עצמאי משקל עד 80 ק"ג וכושר עמידה בפני מתיחה עד 200 ק"ג. יכולת נשיאה זו מקנה לדלת הפלדה עמידות רבת שנים ומונעת מצב של קריסה.

משקוף בניה הוא משקוף אשר יוצקים לתוכו מלט עוד בשלב הבניה יחד עם הקורה(כפי שאני מבצע). החיבור של המשקוף עם קירות הבית מעניק לדלת הפלדה עמידות, בטיחות וחוזק מרביים, במיוחד כאשר מדובר בדלת פעילה במיוחד הנטרקת לעיתים תכופות. חשוב לזכור שדלת הפלדה היא בעלת משקל כבד ולפיכך אם ניתן להתקין את המשקוף עוד בשלב הבניה- מה טוב. עבור אלו המצויים בתהליך של שיפוץ או בניית בית, כדאי לרכוש את הדלת כבר בראשית תהליך הבנייה על מנת שמשקוף הבניה יותקן מבעוד מועד.

שרטוט לדוגמא של דלת


נישה במקלחת
חיזוק המשקופים לקראת היציקה


תודה גדולה לצוות המופלא שבנה את השלד
זהו , נגמר השלד ועכשיו מתחילה העבודה האמיתי , להפוך את השלד הזה לבית...

יעברו ויכנסו עוד המון קבלנים שחלקם (בנתיים לפחות טובים מאוד ומגדילים ראש) וחלקם אני בטוח שיהיו איך שזה נקרא בשפת הצבא ? נצנצים?

אבל בשביל זה אתם מנהלים את הפרויקט וקחו את זה כמשהו קדוש לכל אורך הפרויקט...

תמיד תמיד תשאירו את הכסף אצלכם לפי התקדמות הבנייה של הקבלנים , שיישאר כמה שיותר כסף לסוף...

כשקבלן מקבל כסף משום מה פתאום הוא לא לחוץ להגיע...בפוסט הבא אספר לכם את תלאותיי ... ;-)


הפרקים הבאים בבלוג:

40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60