התקנת מיזוג מרכזי , דק , בדיקת ממ"ד , התקנת מסנן ממ"ד ,התקנת פרקט וסיום עבודות גמר. | בלוג הבניה - בונים בית

הפרקים הבאים בבלוג:

31
32
33
34
35
36
37
38
39
בלוג הבניה

שלום לכולכם....

סוף סוף מצאתי את הזמן לכתוב ולעדכן לאחר שזמן רב לא הייתי זמין אך לא שכחתי ואני מעדכן.

סורי גדול על העיכוב...

אז מה היה לנו מאז הפוסט האחרון...בינואר???

אז כפי שחלקכם יודעים נכנסתי לבית החדש אך הכניסה לא היתה חלקה , במידה ואתם חושבים שתיכנסו לבית ותהיו עטופים באושר עילאי אתם טועים בגדול....!

אתם נכנסים בעיקר מרוששים עם המון המון פינות לסגור בבית מכיוון שזה שנכנסתם לא אומר שהפסקתם לעבוד... :-)

מאז שנכנסנו קיבלתי על עצמי להיות מוטרד ממשימות שאשתי שולחת לי פעם בשבוע...

" , סיימת את ... ואת .... " בקיצור תענוג...


אז בואו נתחיל עם הדבר המרכזי והפחות שמח בבית...

לאחר שנכנסתי לבית הביאו לידיעתי שקבלן האלומיניום שלי שהוא מורשה קליל ואף הומלץ על ידם  בחום פשט את רגל וברח!!! השאיר אחריו עשרות בונים פרטיים ללא הכסף וללא החלונות...!

פשוט גבה מבונים פרטיים כסף ללא כל בושה ויום לאחר סיום הגבייה פשוט נעלם!!! פשוט כך...

כל הניסיונות ליצור קשר איתו  לא צלחו ...

כשחתמתי רשמתי כאן בבלוג שחובת ההוכחה על הקבלן ואני לא ממליץ עליו עד סיום הפרויקט ולצערי זה מה שקרה.

עשרות בונים הפסידו לפחות מחצית מכספם ולא מעט גם את כולו!!!

גם כאלו ששילמו חצי מהכסף עבור החומר קמו בוקר אחד בידיעה שהכסף שלהם הלך לטמיון!!!

איזו נוכלות...!

בבדיקה פרטית ואקראית שלי בינואר (הקבלן פשט רגל בפברואר) בהתקשרות מול קליל בדקתי אם הקבלן עדיין מורשה קליל ונאמר לי ע"י קליל שהוא הוצא מרשימת מורשי קליל שלהם. מדוע שאלתי ??? קליל לא סיפקו את התשובה...

ואצלי עוד הוא בא לתת שירות כשהכל היה מותקן והגיע בזמן ונתן שירות נפלא.

שימו לב שלצערי קשה מאוד להימנע ממקרים כאלו ומדוע?

1. הקבלן הוא קבלן מוכר בשוק ומומלץ על ידי קליל (בחום)

2. בשיחה מול לא מעט לקוחות שלו כולם ללא יוצא מן הכלל שיבחו את ההתנהלות שלו .

3. ביקרתי לא מעט במפעל שלו לפני החתימה וביקרתי את קצב העבודה מול הפרופילים שלי במהלך העבודה.

4. לפני חתימה ביצעתי בדיקה כלכלית של המפעל.


טיפ - היו כאלו בונים שקיבלו ממנו צק ביטחון שתכלס לא שווה כלום , בקלות ניתן לבדוק צק בOnline  האם הוא שווה משהו אז צק בטחון זה לא אומר כלום... תבדקו באינטרנט האם יש כיסוי

יש לבצע ואני אומר את זה בדיעבד בדיקה יסודית ומקיפה מול הבנקים,מול רשם החברות ומול הספקים של המפעל ולבדוק את חוסנו הכלכלי של המפעל !


כל הסעיפים שאני לפחות בדקתי היו תקינים .

כמובן שנדלקה לי נורה אדומה ברגע שהוא ביקש ממני את שאר הכסף עוד לפני שהכל היה מותקן אצלי ! כמובן שלא הסכמתי , מה שכן 30% מהכסף היה אצלו כך שיכולתי להיעקץ גם בלא מעט כסף.

איך לקוחות נפלו ? (שימו לב שאתם לא עושים טעויות כאלו , לטובתכם ! פשיטת רגל יכולה לקרות אצל כל קבלן ואתם חייבים למזער את הסיכונים שלכם. 

אנשים שחתמו על חוזה נגיד בתאריך מסויים הביאו מקדמה מסוימת לקבלן וצ'קים עבור החומר, בואו נגיד 40-50% מהכסף ישב אצל הקבלן עוד לפני שהותקנו אצלם את החלונות.

הקבלן ביקש מהם צ'ק לפירעון לתאריך ההתקנה (המוערך) , הקבלן אמר להם שיתנו את ההמחאה לעוד 4 חודשים בטענה הבאה:

"מה אתם דואגים , עוד 4 חודשים בטוח כבר יותקנו אצלכם החלונות וגם במידה ולא תיידעו אותי שבוע לפני ולא אפקיד את ההמחאה" , הלקוחות נתנו לו את ההמחאה ומה קרה?

בבנייה יש עיכובים (תמיד) והלקוחות לא היו מוכנים בזמן להתקנת האלומניום , חלק מהלקוחות פנו לקבלן בדרישה שלא יפקיד את ההמחאה , הקבלן הסכים ובכל זאת הפקיד !!!!

עכשיו לקוחות אלו היו שבויים של הקבלן וקיוו רק שהכל יהיה בסדר מה שבפועל לא קרה...

הקבלן פשוט לקח את הכסף וברח...

לצערי גם קליל לא לוקחים אחריות על "האחריות הכפולה" התקינה שהקבלן נתן (בזמן שהיה מורשי קליל) אך הנושא עדיין תקוע אצל המחלקה המשפטית שלהם...

אז מה שווה "אחריות כפולה של קליל" אם קבלן מורשה קליל פושט רגל , הרי ההמלצה לקבלן זה היתה שלהם וכל קבלן מורשה אחר יכול לפשוט את הרגל אז היכן האחריות יצרן שלהם ??? בנתיים אני ממתין מהם לתשובה בנושא וכמובן שאעדכן כאן באתר .


עדכון - קליל זיכו במנועים לכל הבית לכל מי שנפגע.


מסקנה:

אין לי מסקנה גורפת ואמיתית לתת לכם לצערי ...

מה שכן בהחלט לא לחלק המחאות על סמך עבודות שעדיין לא בוצעו!!!לאחר מקרה זה כלל הבונים שנפגעו הגישו תלונה במשטרה כולל פניה בכלבוטק.

כלבוטק התחילו חקירה משלהם והתוכנית תהיה משודרת היום בערב בערוץ 10...

תצפו כדי שגם אתם לא תיפגעו...


אז מה עוד היה לנו ?

התקנתי פרקט בכל החדרים , עלות - 110 שקלים למטר כולל התקנה

לפני שנתחיל עם אופן ההתקנה נתחיל עם הסבר לגבי אופן בחירת איש המזגנים...

תחום המיזוג לצערי הוא תחום פרוץ וכל אחד יכול להתעורר בבוקר ולהכריז "אני איש מיזוג" ואין שום בקרה ופיקוח.
אך כפי שאתם בטח יודעים בארצנו הקטנה והחמה אין דבר מצער יותר ממזגן שהפסיק לעבוד בימי השרב החמים בקיץ.
חשוב להבין ש 70% מאיכות המיזוג בבית תלויה מאוד דווקא באיכות ההתקנה ולאו דווקא באיכות המזגן , נכון שחשוב לקנות גם מזגן איכותי אך גם תיכף אסביר גם מדוע.
כשקונים מזגן חשוב להבין את המושג שנקרא דירוג אנרגטי שזה בעצם אומר כמה המזגן יצרוך לנו חשמל...
מזגנים הם מצרכני החשמל הכבדים ביותר של כל אחד מאיתנו ולכן חשוב לקנות מזגן מדירוג A או לחילופין כמה שיותר קרוב אליו כגון B או C, ההפרשים אינם גדולים וחשוב לזכור זאת , הערך המוסף שנקבל הוא חיסכון משמעותי מאוד בחשמל ויתבטא בחשבון החשמל של כל אחד . חשוב לציין גם שהיצרנים משנת 2015 מחויבות לעבור כולם ללא יוצא מן הכלל לדרוג A .
דבר שני שאתם חייבים להבין לפני שהם קונים מזגן הוא כמה BTU אתם צריכים בנוגע לגודל החלל שאתם צריכים. חשוב להבין שלא נכון להסתכל יותר על תפוקת מזגן לפי כ"ס אלא לפי BTU כלומר תפוקת חימום וקירור , כלל אצבע שאני יכול לתת לכם הוא לחשב לפי 700-800BTU למטר מרובע , לדוגמא אם אנו צריכים מזגן לחדר של 12 מטר מרובע אז אנחנו צריכים לקנות מזגן של 9600BTU ,על כל מזגן רשומה תפוקת הקירור/חימום שלו .

10000BTU שווה ערך ל1 כ"ס פחות או יותר
ממליץ לכם בחום שאת המזגן עצמו חשוב שתקנו מיצרניות המזגנים הגדולות כגון תדיראן או אלקטרה שדרך אגב הם המובילות כיום במכירות בישראל.

כיום תדיראן שולטים במכירות.

 אז מדוע אני ממליץ כך?
אתם יכולים לקנות מזגן מחברה קטנה או חברה שמייבאת מחו"ל והוא יכול לעבוד לכם יפה מאוד במשך 5 שנים אך מה קורה ברגע שהוא יתקלקל וצריך חלפים בארץ לאותו מזגן ? אני מבטיח לך שיהיה קשה מאוד להשיג חלפים לאותו מזגן וכאן הבעיה .... אצל החברות המוכרות והגדולות ברוב הזמן ישנם חלפים זמינים במלאי כאן בכל רגע נתון וזה מאוד קריטי כשמזגן הפסיק לעבוד וזקוקים לחלפים עבורו ולכן חשוב לא לחסוך ולקנות מזגן עם "אבא ואמא" מאחוריו .
ולא נשים בצד גם את המערך הוותיק,הניסיון רב השנים וצוות המהנדסים הוותיקים של אותם חברות,זה ממש לא יסולא בפז.
בנוסף ממליץ לקנות רק בחנויות הגדולות שמתמחות במיזוג אויר מכיוון שבדרך כלל שם תקבלו ייעוץ ושירות טובים יותר.
אני מכיר סיפורים של חנויות קטנות שמכרו כביכול מזגן 1.5 כ"ס עם תפוקת BTU של 1 ורבע כ"ס . 

בדרך כלל אנשי מיזוג טובים קונים מהחנויות הגדולות ולכן תוכלו להעזר בו כדי לקבל מחיר טוב באותם חנויות כיוון שהם קונים שם הרבה.
אתם יכולים גם לגשת לאתר של אלקטרה לדוגמא ויש שם מחשבון לחישוב העוצמה שאתם זקוקים עפ"י גודל החדר , סוג הגג ,מיקום ועוד נתונים נוספים .
אם אתם דתיים אז אתם חייבים לשאול האם יחידת הפיקוד של המזגן מתאימה ?
לאחר שקניתם את המזגן אם דרך האיש מיזוג או בלעדיו( שזה החלק היותר פשוט) ניגשים לחלק המרכזי באיכות המוצר הכולל שזוהי ההתקנה....
דבר ראשון ממליץ בלי שום קשר לעבוד לפי ממליצים , לשאול חברים ומכרים לגבי איש המיזוג שלהם וגם לא להתבייש לגשת לאותה חנות גדולה שהזכרתי למעלה ולבקש מהם המלצה על איש מיזוג וכן , גם לקחת שלוש הצעות מחיר זה מצוין , במיוחד אם זה שיפוץ גדול או בניית בית.
סוג כזה של פנייה מוריד את הסיכוי להיפגש עם חאפרים שלצערי לא חסרים.
חייבים להבין שללא "שיעורי בית" על אותו איש מיזוג יכול להפגיש אתכם עם חאפר שלא רק יתקין לא נכון את המזגן אלא גם יעשה נזק , כבר נפגשתי במקרים של איש מיזוג שקדח בתוך צינור ביוב ! בקיצור לא להתעצל , לשאול ולברר ואין תחליף לשיעורי בית האלו.
אז לאחר שכבר נפגשנו עם איש המיזוג להצעת מחיר לא להתבייש ולבקש תעודת מתקין מורשה של אחת החברות המובילות , "תראה לי בבקשה תעודה" בלי להתבייש! אמנם זה לא מכסה אתכם ב100% אך זה גם מוריד את הסיכוי לעבוד עם חאפר.
באזורים קרים למשל באזור ירושליים יש להתקין מפשיר קרח לצנרת המזגן למניעת קפיאה כייון שהטמפרטורות שם יורדות אל מתחת לאפס.
משהו נוסף , כיום יש מה שנקרא צנרת "קיט" , כשמה כן היא ומגיעה עם המזגן , הבעיה היא שהמון חאפרים עושים שימוש וקונים אותה כי .... היא זולה יותר. מגיעה באורכים של 3 מטר בשקית , ניתן בקלות לזהות . זוהי יחסית צנרת באיכות נמוכה יותר אם מבחינת עובי הדופן או אם מבחינת הקוטר עפ"י דרישות היצרן וכ"ו , צנרת זוהי נחותה יותר מהצנרות נחושת שקבלני המיזוג הטובים עובדים איתם כמו פומקס שזוהי צנרת נחושת מבודדת ,תהיו בטוחים שהחאפרים לא יקנו צנרת כזו . אז ממליץ להימנע משימוש בצנרת הקיט אך גם אם כבר חטאתם והתקינו לכם את צנרת הקיט , לא להתקין אותה בתוך הקירות אלא רק מחוץ לקירות! לא תרצו בזמן תקלה להתחיל לשבור קירות.
צנרת ניקוז מזגן במידה ומכינים בתוך הקירות לא להתקין צינור שרשורי אלא צינור PVC קשיח 32 של אינסטלציה.
והטיפ הכי חשוב הוא לא להתפתות למחירים זולים , בסופו של דבר בעל המקצוע גם צריך להרוויח את לחמו בכבוד מצד אחד וגם לספק לכם את השירות הטוב שאתם ראויים לו . תשלום הוגן מספק שירות הוגן. זהו הטיפ החשוב ביותר שאני יכול לתת לכם.
מי שמנסה לחסוך בסופו של דבר כנראה יזכה לשירות שמתאים בדיוק לגובה התשלום וזה נכון לכל בעלי המקצוע.

אז עלויות ....

מיזוג מרכזי - מזגן תדיראן 5.5 כ"ס , 8000 שקלים + 3000 שקלים התקנה. כפי שרשמתי כלל אצבע הוא לחשב 800-700 BTU לכל מטר מרובע אחד של החלל שברצונכם לחמם/לקרר.

בגדול התקנתי מזגן מרכזי בחלל הציבורי ולכל חדר מזגן 1.25 כ"ס.

סה"כ עלות : מזגן מרכזי : בין 4000 לזולים ל 8000 שקלים לטובים של תדיראן/אלקטרה של מזגן 5.5 , מזגנים חזקים יותר כבר יעלו לכם יותר , אני באופן אישי ממליץ רק על מזגני אלקטרה/תדיראן בגלל השירות וכמובן האמינות שלהם לאורך שנים. אני לא רוצה להכפיש אחרים אבל אני רק מעביר לכם את ההמלצות של אנשים/בעלי מקצוע בתחום , רובם ממליצים על חברות אלו. כל אחד והעדפותיו שלו.

בגדול עלות מיזוג מרכזי + מזגנים לבית נעה בין 20 ל-30K כולל התקנה. כמובן שלשם צריך להכניס את עלות הגבס .

עלות של הנמכת גבס היא בין 150 ל-300 שקלים למטר מרובע , שוב, קחו הצעות ותקבלו הפרשים לא קטנים בין כל אחד...

תזכרו שעלות הגבס היא שולית מאוד ביחס לעבודה ולכן קחו בחשבון שניתן מאוד להוזיל , יש קבלנים שמסתפקים במועט ויש כאלו שלא מתביישים לבקש מחירים גבוהים , ממליץ כמו בכל דבר לקחת שלוש הצעות מקבילות ולא למהר.

איש הגבס חייב להיות מסונכרן מול איש המיזוג בכל דבר ודבר...

ביצוע הזמנה של גז - עלות , בין 1400 ל-1700 , יש המון תחרות בשוק אז תעשו טלפונים. המחיר כולל התקנה וכולל 2 בלונים גדולים . לא לשכוח להזמין את איש הגז להתקין לכם את הכיריים , ההתקנה פשוטה , הוא צריך לספק לכם טופס אישור בדיקת גז עבר תקינות ועבור טופס 4.

מזוזות שכחתם ? עלות קלף מזוזה 150 שקלים ,תעשו חשבון

בואו נתחיל בתמונות כרגיל ונסביר את המשך עבודות הגמר עד הכניסה ...מדרגות עץ

מדרגות לאחר סיום התקנה
פתיחת פתח עבור המזגן המרכזי

תריס מיזוג מרכזי

קיימים מגוון סוגי תריסים , לפני הסגירה עם איש המזגנים תבחרו ותסגרו איתו עפ"י מה שאתם רוצים כדי לסגור עם האיש מזגנים את התריס הרצוי , אנשי המזגנים מתקינים את הסטנדרט 

כאן היה אמור להיות מזגן רגיל וביטלתי אותו לבסוף

סוף מעשה במחשבה תחילה.... (כאן חטאתי :-) )

רהיטי קאנטרי קורנר

קאנטרי קורנר ,משם קנינו(תה) את המיטה הזוגית ושאר רהיטים

מחירים לא זולים אך שירות מצוין ורהיטים שלא רואים בכל מקום ספירת נקודות חשמל

חבר קרוב סופר לי את כל נקודות החשמל בבית כדי לוודא שלא חרגתי מכלל הנקודות שנסגרו מראש מול החשמלאי

חשוב שתעשו זאת לבד שהחשמלאי לא ימציא מספר נקודות לעצמו כדי להרוויח עוד כמה שקלים על חשבונכם


מזרן עמינח

מרכז עמינח בפולג נתניה , כאן הלכו לעולמם 5000 שקלים על מזרן 180 על 200מתקן הרמת מזגן מרכזי

מתקן הרמה של המזגן המרכזי

כבר ראיתי אנשי מיזוג שלא מגיעים עם מתקן כזה ומוצאים דרכים לא דרכים

להצמיד את היחידה לתקרה כולל עזרה מבעל הבית... 

מזגרן מרכזי תדיראן


המזגן הגיע

תריסים למיזוג מרכזי

רגלית המדחס למניעת פגיעה באיטום

איטום שרוולים מיזוג מרכזי

סרט דבק אוטם לחיבור השרוולים למרכזייה

מרכזיית המזגן


צריכת חשמל מזגן מרכזי

נתוני צריכת המזגן המרכזי

קחו בחשבון צריכת חשמל לא מבוטלת של מזגן מרכזי

זהו אחד הצרכנים שיגנוב לכם את פלח העוגה הגדולה ביותר בעוגת צריכת החשמל שלכם

ככל שתחשבו טוב יותר ולא "תקפצו מעל הפופיק" בכל הנושא של חלל המיזוג שלכם כך ייטב לכם

כלומר הגודל לא תמיד קובע  :-)

(טוב נו , תמיד יש כאלו שיטענו אחרת :-))יחידת המזגן הפנימית
מניחים את היחידה על מתקן ההרמה לקראת הצמדה לתקרה

כבר ראיתי התקנות של חאפרים שמגיעים לא מוכנים ומטרטרים את בעל הבית ש"יעזור" בהרמה של היחידה ,הזוי


לאחר ההצמדה לתקרה
בורג הקיבוע לתקרה

טיפ: צלמו את תקרת הצלעות שלכם בשלב השלד (במיוחד את התקרה העתידית שלכם שבה אמורה היחידה להיות מוצמדת)

ממליץ לכם לצלם את הקירות והתקרה של כלל הבית בלי שום קשר

בכל מקרה הצילומים שצילמת סייעו מאוד ...!

מדוע?

בשלב הקיבוע של היחידה לתקרה יש לקבע את העוגן הנ"ל בבטון בלבד (ולא בבלוק האיטונג!)

בשלב הקיבוע ידעתי בדיוק היכן יש שורה של בלוקים והיכן יש בטון מכיוון שתזכרו שלאחר שהבית מסויד וצבוע לא יהיה לכם מושג היכן הצלעות והכין הבטון...יחידת המיזוג כולל המרכזייה


יחידת מדחס מזגן מרכזי

לאחד סיום התקנת יחידת המזגן הפנימית אנו פונים להתקנת יחידת המדחס בגג (כבד !!!)

אבל עם המתקן החשמלי הזה החיים הרבה יותר פשוטים...


שרוולי מיזוג מרכזי

שרוולי המיזוג שנכנסים אל תוך המרכזיה


הכנה של השרוול לפתחי היציאה העתידית מהגבס

אפשרי גם לתלות מהתקרה אם יש לכם הנמכה על כל החלל ואז זה ה ר ב ה יותר יפה

(והרבה יותר יקר.... )חומר בידוד שרוול מיזוג

שימו לב שהחומר המבודד בשרוול הוא בצבע צהוב(שלא יהיה לבן) 

הצהוב אינו דליק (וגם יותר יקר כך שחאפרים שרוצים להרוויח קונים את הזול)


מפתח היציאה מהגבס שעליו בסופו של דבר יתלבש כיסוי דקורטיבי כפי שתראו בתמונה הבאה


צנרת ניקוז שנכנסת לביוב שהאינסטלטור שלכם ביצע לכם הכנות
זוכרים ? צבע לבן... לא תקין!

(צולם בזמן התקנת מזגן בבית אחר)כל מוצרי החשמל הגיעו אלי !
המיקרו שהייתי חייב לבדוק אותו כיוון שקניתי אותו עפ"י מידות מדוייקות לארון

לשמחתי נכנס על המילימטר
הכנה לקראת בדיקת איזוטופ והתקנת מסנן ממ"ד

ע"י חברת שביט

כאן אתם רואים הזרקת סיליקון לפתחי המתכת שמוסרים בסף הכנסה לממ"ד (אמורים להסיר אותם ולבטן)

קודם מבצעים התקנה של מסנן הממ"ד , מבצעים הכנה של הממ"ד לאיטום שכוללת הסרה של פלחי המתכת מהחלונות והדלת , הזרקת סיליקון לפתחי החשמל ע"י החשמלאי והפעלת המסנן ובדיקתו.

לאחר סיום ההתקנה  איש חברת הבדיקות יכול להגיע.

הכל מבוצע באותו היום
בדיקת טיח ממ"ד

איזוטופ מגיעים ולוקחים דגימה מהטיח כדי לבדוק תקינות טיח ממ"דפתח בחוץ שיכוסה במכסה מתאים
איזוטופ מבצעים חיבור לפתח יניקת הממ"ד עבור הבדיקהפתיחה של הפתח הפנימי של הממ"ד לקראת הבדיקה
לאחר פתיחת המכסה קיים סוג של מאוורר שברגע שנבדוק אטימות בממ"ד הוא אמור להסתובב

במידה ולא יש בעיה.

כאן מתחילים לבצע הרכבה של ארון מסנן הממ"ד

 עלות של מסנן ממ"ד כזה היום הוא בין 4000 ל-5000 שקליםכהכנה לבדיקה פלחי המתכת האלו מכוסים בסיליקון

לאחר מכן מורידים אותם וצריך לבטן אותםקבלת אישור ביצוע עבודה
מדבקת תו תקן


מסנן ממ"ד

בדיקת תקינותו של המסנן
איזוטופ בודקים לחץ תקין לאחר איטום ממ"ד

יצא תקיןמכסה לחור החיצוני

(2)יצאתי פראייר כאן , הבחור תפר לי 80 שקלים על המכסים האלו

כשאני בטוח שיכולתי להשיג אותם בחינם

יאללה , שיהיה לו לבריאות , סתם מיהרתי באותו הרגע אז לא התמקחתי

שתדעו אתם כשיבואו להתקין לכם ,תגיעו מוכנים כבר 
מסנן לאחר התקנה

היום כבר כיסיתי אותו בתוך ארון בגדיםחזרנו להתקנת יחידת המיזוג המרכזי 

זהו ה"מאוורר" שסיפרתי לכם עליו לאחר פתיחת המכסה

ברגע שיש אטימות הוא מסתובבאני עשיתי גבס במטבח

כאן אתם רואים תומכי גבס

כל עלות חומר הגבס עלתה לי 1200 שקלים כולל הגבס , ברגים וכל החומר.

קיבלתי הצעות להנמכה בגבס עבור המיזוג של 3000 עד 5000 שקלים

בסוף ביצעתי לבד

כתבתי כבר , בגבס במיוחד יש הפרשים מטורפים

בגדול תחשבו לפי 200 שקלים למטר

פתח יניקת האוויר ליחידת המיזוג

פינות משתנות


פינות משתנות עבר יחידת הנמכת הגבס


ביצוע השחלת חוטים לחשמל המיזוג המרכזי שאמור להיות תלת פאזיהכנת תומכי הגבס מהתקרה

לוחות גבס

חיבור ,חיתוך והרכבה של הגבס על התומכים

פרקט לימינציה


כאן אני קופץ להתקנת הפרקט שהתבצע באותו השבוע

החברה מגיעים עם החומר

המשך בפוסט הבא

הפרקים הבאים בבלוג:

40
41
42
43
44
45
46
47
48