טיח פנים | בלוג הבניה - בונים בית

הפרקים הבאים בבלוג:

23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
בלוג הבניה

שלום חברים.... מה שלומכם ?!

מקווה שמתקדם אצלכם כמו שצריך...

אז מה קרה אצלי בשבועיים וחצי האחרונים?


אז ככה....

אז לאחר שהגיעו כל החומרים שהזמנתי הטייח נכנס לעבוד ותיכף תראו פירוט של  כל תהליך העבודה של טיח הפנים.

בנוסף ביצעתי סידורים אחרונים ללקיחת משכנתה (כן , העצם הזאת בגרון...) אבל אין ברירה , הגיע השלב שבה אני כבר צריך לקחת את ההלוואה הזו (יפורסם עבורכם בהמשך פוסט הסבר לנושא חשוב זה ע"י חבר קרוב שהוא גם יועץ משכנתאות, חשוב להבין את נושא הריביות והתמהילים שהם לא פחות חשובים מכמה ריבית קיבלנו).

בנוסף גם לקחתי הצעות מחיר לריצוף + איטום הבית , לגבי הריצוף , חשוב הן לפני שאתם מזמינים את הריצוף והן לקראת קבלת הצעת המחיר מרצפים לקבל מהאדריכל/ית שלכם דף המתאר בפירוט את כל כמויות הריצוף בבית שלכם כולל ריצוף חוץ במידה ויש. בגדול שתדעו עלות עבודת ריצוף נעה בין 60 ל-80 שקלים למטר , אל תשלמו מעבר .ריצוף בגודל של יותר מ60X60 עולה יותר , ריצוף משולב בגדלים שונים עולה יותר ("יותר" זה אומר בערף 20 שקלים יותר למטר). לא לשכוח רובה ופנלים , ישנם רצפים שלוקחים עפ"י מטר רץ , בערך 10-20 שקלים למטר. אצלי הפנלים ללא עלות.כנ"ל לגבי שיפועים במקלחות , ישנם רצפים שלוקחים תוספת , אתם תסגרו איתם מראש כמה ואם בכלל .

תזכרו , לפני חוזה לסגור את הדברים כי הכל יעלה לכם אחרכך כסף...

אז לא לשכוח : עלות למטר , רצפה + קירות , פנלים , רובה , פסי קישוט אם ישנם , חיפוי אסלה , חיפויי אבן אם ישנם (ממליץ בנושא זה ללכת ישירות למקומות שמוכרים אבן + התקנה) , שיפועים בחדרים רטובים , לסגור שכל הסימונים והמדידות יהיו על חשבון הקבלן,לנסות לסגור מול הרצף על חשבונו כיסוי והגנה על חלקי הריצוף לאחר גמר העבודה (גלילי קרטון, ניילון, פלטות של גבס וכ"ו...), ניקיון - כמו אצל כל קבלן (כמו שקיבלת את הבית כך תחזיר אותו). "גרונג" - מפגשי הפינות חיצוניות ופנימיות,במידה וקו הטיח ירד אל מתחת לקו הפנל יסתת הקבלן את שארית הטיח.על הפנל לבלוט לא יותר מ5-6 מ"מ מקו הקיר.

לסגור בנוסף התקנת ספי הפרדה מאלומניום לרוחב כל פתחי היציאה מהבית + חדרים רטובים.

בנוסף חשוב שתבררו עם הקבלן הוא הוא זה שהולך לעבוד בפועל אצלכם.... המון קבלנים לוקחים קבלני משנה לריצוף ואתם תראו את זה עפ"י הצעת המחיר שתקבלו , בדרך כלל היא תהיה יקרה יותר... (גוזרים קופון).

זהו בגדול , כמובן שאעלה פוסט מפורט בזמן הביצוע (בקרוב).

בכל מקרה השבוע "אני הולך" לבחור ריצוף נוסף עבור משטח החניה + שביל גישה לבית. בערך 60 מטר , מקווה שלא אצא בנזק...

אז מה עוד היה ? השבוע אני הולך לקנות ספי שיש חברון (עלות של 45 שקלים למטר ) כשאת המדידות וההתקנה קבלן הטיח שלי עושה. 

לקחתי הצעות מחיר לאיטום - אני מבצע שכבה כפולה של יריעות איטום 4 מ"מ , עלות עבודה כולל חומר היא בערך 120 שקלים למטר עבור גגות , כיוון שאני זה שקונה את החומר אז העלות אצלי היא 50 שקלים למטר עבודה בלבד. עלות גליל 4 מ"מ היא בערך 180-190 ש"ח , אני בודק אפשרות הוזלה בהזמנה ישירות מהיצרן. גליל 4 מ"מ מגיע בגדלים של מטר רוחב על 10 מטר אורך כמבוצעת חפיפה של 10 ס"מ בין יריעה ליריעה. 

גליל 5 מ"מ גם עולה יקר יותר(20 שקלים יותר בערך) וגם מגיע בגדלים של מטר/7.5 . בדרך כלל מבצעים שכבה אחת של 5 מ"מ . אני מבצע 2 של 4 ליתר בטחון.

תחשבו את השטח שלכם לגבי הכמות שאתם צריכים. עלות חדרים רטובים היא זולה יותר , אצלי המקלחות הם בגדלים של 2.5 מטר אורך על 2.1 מטר רוחב וכל מקלחת עולה לי 500 ש"ח חומר + עבודה לכל מקלחת.

חשוב לסגור ביצוע רולקות + איטום חלונות במסטיק איטום + ביצוע בטקל עבור שיפועים . קוב בטקל עולה בערך 400 שקלים ( אמסור לכם עלות מדוייקת בהמשך וגם כמויות לבית ממוצע).

בנוסף יש לי גג מרוצף אצלי שאני מכניס שם חומר בידוד , קלקר מסוג F30 שייתן בידוד תרמי לקומה שמתחת.

עלות כוללת של האיטום אצלי בבית היא בין 15  ל-20 כולל הכל.

טוב אז בואו ניגש לנושא שלנו שהוא בעצם טיח לא ? :-)

אבל לפני שתמשיכו כמה מילים על שיטות לטיח פנים שכדאי שתכירו. כאן בדף זה תראו את השיטה המסורתית אבל יש כאלו שמעוניינים שהקירות שלהם יהיו מופלסים לעילה אז יש מה שנקרא טיח מייקים .

מה שנקרא טיח פלסים זה בעצם טיח שמתקן את כל הסטיות של השלד בכל קירות הבית שלכם. טיח מייקים נחשב  לטיח בדרגה הגבוהה ביותר , זהו טיח עם חיתוח מדויק של הפינות  .מייק זה בעצם סרגל מתכת עם בליטה שבעצם מסמנת לטייח עד איפה למלא את הטיח , המייק מותבע בטיח לפני שהטייח מתחיל למלא את הקירות והטייח מותח חוטים בין כל המייקים בבית מה שנותן לטייח לבצע את העבודה בצורה המדויקת ביותר.

כמובן מוסיף לעלות העבודה של הטייח.

שיטה נוספת היא היא שימוש בטיח גבס שמיושר גם בעזרת מייקים.

גם שיטה זו מייקרת.

אני "גרמני" ולא מוכן לחרוג אז אני אשרוד בבית גם בלי שתי השיטות הנ"ל ואני בטוח שאוכל לחיות עם השיטה המסורתית שהיא מעולה.אז החומרים הגיעו ב-7.5 ומכאן נמשיך בתמונות והסברים...הטייח מגיע עם חלק מהפיגומים

                                                   חומרי הטיח הראשונים מגיעים לשטח


משטח מלט


בלות חול

בלות חצץ

בלות טיט


סרגל טיח

פינות גרמניות של פרוטקטור (הכי איכותי כיום)


רשת אינטרגלס

חביות סיד (עבור טיח הפנים, השכבה האחרונה)


אז בתחילת העבודה על טיח פנים שדרך אגב טיח הפנים לוקח יותר זמן עבודה , למה ? כיוון שיש תקרות , מחיצות והרבה יותר פינות והוא גם כולל הכנה לצבע.

בכל מקרה בטייח מתחיל לבצע פינות שתיכף נראה אותם , מגיע איתו תיקונצ'יק שבעצם מפזר חול בכל פינות הבית וזאת מכיוון שבזמן הטיח יש המון שאריות טיח שנופלות לרצפת הבטון ומתקשות , מה שהחול עושה הוא בעצם לא נותן לטיח להידבק לרצפה וכך פעולת הניקיון תהיה מהירה מאוד ולא יישארו שאריות טיח בבית.

התיקונצ'יק גם מוריד ומקצץ שאריות ברזלים שמבצבצות מן הבטון/בלוקים להכנה לתחילת הטיח.הטייח בודק פילוס משקופים עיוורים לקראת התקנת הפינות , פינות חייבות להיות מפולסות בפני עצמם בפרט וביחס לשאר פינות הבית הכלל.


תופסים את הפינה מבטנים ומפלסים אותה.

חול למניעת הידבקות הטיח

על הפינות קיימות הכנה לתפיסת הפינה במסמר עד לפילוס הפינה באופן סופי.

בדיקת פילוס עם סרגל טיח

פינה גרמנית של פרוטקטור

סרגל טיח


בדיקת פילוס משקופים עיווריםככל , ככל שיהיו לכם יותר פינות בבית כך גם הטייח יתמחר לכם את הבית בהתאם עקב תוספת עבודה.

התקנת הפינות אורכת זמן עקב חשיבות הפילוס שלהם.


התקנת פינה

כשאומרים פינות מתכוונים ל כ ל פינה בבית שזה כולל מדרגות וכ"ו...
כהכנה לטיח חשוב שתגנו על המשקופים שלכם בבית , אני קניתי סרטי דבק והתיקונצ'יק עטף כל משקוף ומשקוף בבית להגנה מהטיח , במידה ולא תגנו עליהם הטיח יתקשה עליהם ולאחר מכן קשה מאוד להסיר.


חול למניעת הידבקות הטיח

המלצה חמה מאוד!

להתעקש מול כל טייח שמתחיל לעבוד אצלכם על ניקיון יומי של כל שאריות הטיח שנופלות אצלכם!

גם עם החול שמפוזר יש צורך במידה ולא מנקים באופן יומי לבצע הסרה של שאריות הטיח עם קונגו בסוף תהליך הטיח , מה שמסכן מאוד פגיעה בצנרות חשמל/אינסטלציה בכל הבית (כי בעצם מי שמנקה לא רואה אותם כי הם מתחת לטיח שהתקשה)

בקיצור להתעקש על כך!!!


כאן מכינים את הוחמר ומעבירים באופו שוטף לטייח לביטון הפינות


הטייח מכסה את ארון החשמל להגנה מליכלוך


פינה מפולסת לאחר ביטוןפינה כולל גרונג (גרונג = מפגש פינות)
המשך בפוסט הבא

הפרקים הבאים בבלוג:

40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
56