שליכט צבעוני

תומר חן ריחאנה
מייסד מיזם "בונים בית" עבור קהילת הבונים והמשפצים
דצמבר 10, 2020 שלב עבודות גמר

1. ישנם מספר סוגי גרגרים (50,100,200,300) כאשר ככל שהגרגיר יותר קטן כך
למעשה נדרש כמות יותר קטנה של חומר מהסיבה הפשוטה שהעובי הנדרש
בעת הגרגור ליצירת העיצוב(עיגולים אקראי או נטיפים) יהיה יותר דק.

2. מבחינת טעם וגם מבחינת איטום (יותר עבה יותר חומר יותר אוטם) כדאי דווקא
ללכת על הגרגרים העבים אך זה לא דרמטי כי בכל מקרה ישנה שכבת פריימר
טרום ביצוע השליכט שאמורה לסגור את כל הנקבוביות

3. חשוב להקפיד לבצע שכבה סמיכה של הפריימר ומאותה חברה ומספר שמתאים
לשליכט הצבעוני.

4. כל קיר שמבצעים לא להפסיקו באמצע אחרת החביר יראה לכן חשוב
להקפיד לבצע כל אלמנט עד סופו.

5. להקפיד לרדת עם השליכט עד למטה ממש עד לחיבור עם השביל

6. לא לבצע שליכט בימים של סופות חול הנזק של הגוון עלול להיות בלתי הפיך
וידרוש פתרונות חוזרים.

לגבי כמויות :
פח של שליכט ממוצע מבצע בערך כ-8 מ'”ר אך חשוב מאוד גם לקחת בחשבון :
אלמנטים (לא קיר ישר) שלוקחים יותר.
והכי חשוב המקצועיות של הטייח ויכול מקסום ויעילות בביצוע .
כמו כן ממליץ למי שמביא את החומר בעצמו לבקש מהטייח שישמור את כל הדליים הריקים. ככה גם תוכלו לוודא שהוא ניצל מקסימלית את התכולה ותראו
לו שאתם בודקים בעדינות…וגם שבאמת כל הפחים שקניתם שימשו רק את הבית שלכם…!
לדוגמה בית של 180-190 מטר עם חומות לוקח כ60-80 פחים.(יש לקחת בחשבון גם גבהים של המבנה…)

טיפים לשליכט צבעוני

 1. ישנם מספר סוגי גרגירים בשליכט צבעוני, עדין 30, מדיום 40, בינוני 50, מגורען 70, גס 90 ואקסטרה גס 130 (זה במקרה של טמבור לדוגמא ) ככל שהגרגיר קטן יותר כך כמות החומר לביצוע קטנה יותר והמראה גם בהתאם . עדיפות לגרגיר אמצע מבחינת האיטום.ככל שהשליכט הוא גס יותר (כלומר שליכט גס/בינוני/עדין)   כך השליכט מעניק יותר הגנה. ככל שהאגרגט שבתוכו עבה יותר ככך הוא מעניק הגנה טובה יותר
 2. לפני שליכט מבצעים פריימר , עדיף לבצע שכבת פריימר מאותה חברה של השליכט עבור אחריות עם צבע שמתאים לשליכט שבחרתם (צבע תואם). יש לבצע שכבת סמיכה של הפריימר.הפריימר הוא חומר מקשר , כלומר הוא מקשר בין משפחות של חומרים  , כשבאים להתחבר בין חומר צמנטי למצע אקרילי זה מצריך חומר שיקשור את שניהם יחד באיזו שהיא צורה .
 3. אסור לבצע שליכט בימי גשם או שרב או סופות חול !!! וגם 24 שעות לפני גשם.
 4. יש לבצע שליכט של קיר שלם מתחילתו ועד סופו (חובה!)
 5. ממוצע של בית מכיל כ-70 פחי שליכט ו- 10 פחי פריימר.
 6. פח שליכט מכסה בממוצע כ-8 מטר מרובע +- תלוי במקצועיות הטייח .
 7. במידה ואתם קונים את הפחים לבדכם יש לבקש מהטייח לשמור את הדליים הריקים כדי שתוכלו לוודא שלא מבזבזים לכם חומר ומנצלים את כל הפחים עד הסוף וזו דרך גם לפקח על כך שלא גונבים אתכם.
 8. מחירי השליכטים בשוק כולם כמעט הם פחות או יותר באותו המחיר וההפרשים מאוד מאוד קטנים ולכן תתנו דגש על השירות של החברות!
 9. יש כמה חברות לשליכט מגדולות לקטנות : טמבור , נירלט , דקוליין , וולך , נדיר וישנם עוד קטנים יותר …
 10. לגבי טיח שחור יש להשתמש בפינות מעולות של פרוטקטור או פינות pvc כפי שתראו בסרטון הזה
 11. שליכט צבעוני הוא לא חומר איטום!!! מה שאוטם לכם את הבית היא המריחה הבטון על גבי הבטון שבאה לפני והיא זאת שמונעת כניסה של מים אך לא באופן הרמטי.השליכט אומנם מונע כניסה של מים בעזרתו ובעזרת הפריימר אך אם תשקו קיר במשך זמן ארוך ייכנסו בסופו של דבר מים .
 12. המרכיב המרכזי בכל השליכטים הוא השרף/דבקים/חול/חומרים שעוזרים להימרח/חומרים שעוזרים לו להתייבש והליבה יכולה להיות על בסיס צמנטי/סיד/אקרילי/סיליקוני.
 13. חומר חשוב נוסף הוא הדבקים  שבעצם  משפיעים על גמישותו של השליכט , יש דבקים איכותיים ויש כאלו שלא…ולכן חשוב לקנות מחברות מובילות .
 14. שליכט באיכות טובה הוא חומר בעל טקסטורה יפה, עבידות טובה , זמן ייבוש לאחר מריחה על הקיר כדי שיהיה מספיק זמן לטייח כדי למרוח אותו לטקסטורה הנכונה , אם החומר מתייבש מהר הטייח השני שמגיע לאחר מריחת החומר יגיע אליו כשהוא כבר חצי יבש ואז לא יצליח להגיע איתו לטקסטורה הנכונה.ולכן זמן הייבוש הוא מאוד חשוב!
 15. למשל כשאומרים לכם ששליכט עמיד לסדיקה ב1 מ”מ או ב2 מ”מ מה שעושה את זה זה איכות הדבק שהיצרן קונה וכך הלאה …. היצרנים האיכותיים משקיעים בחומרי הגלם ויש כאלו שלא  .מטרת הגמישות של השליכט היא ליצור מצב שכשהבית “עובד” (לכל בית יש סדקים כמעט) , השאלה אם ניתן “להחביא” את הסדקים או לא ושלא תטעו , לא מדובר בסדק מבני , סדק מבני הוא סדק שנוצר עם קונסטרוקציה פנימי והטיח השחור פשוט מתפרק אז את זה לא ניתן להחביא על ידי שליכט של 2 מ”מ עובי אך סדקים חיצוניים נימיים שיש בטיח הוא יכול להחביא על ידי איכות ביצוע גבוה עם חומר שליכט איכותי שהיתה בו איכות דבק מעולה.
 16. לטיח מינרלי יש פחות יכולת לגשר על סדקים ולכן רוב קבלני מפתח בפרויקטים מבצעים רק טיח אקרילי..
 17. באזורים של ליד הים יש רצוי להשתמש בטיח סילוקני ,מעבר אדי המים שלו טובה יותר , הבידוד שלו טוב יותר , הגמישות טובה יותר והיכולת שלו הוא לעבוד במליחות טובה יותר
 18. חשוב שכשאתם קונים שליכט שתבצעו מספר דוגמאות על החומה שלכם (ןרצוי לא בחזית!)
 19. חשוב מבחינתכם שהטייח יהיה מחובר להערכה שלו לכמות החומר לבית שלכם  וכך לא “יבזבז” חומר סתם וישתדל לעמוד בהערכה שלו , חשוב שהטייח שלכם/המפקח יעזרו לכם בהערכת הכמות בנוסף להערכת היצרן .(למנוע השלמות ככל הניתן)
 20. שליכט אקרילי/סיליקוני זהו פח מוכן לשימוש והטייח ישר מתחיל לעבוד איתם ולמרוח על הקירות שלכם .מה שנקרא מוצר מוכן לעבודה
 21. מינרלי – פחות ידידותי לטייח, אבקתי , מייקר את עבודת הטייח לפחות ב-20%כי מצריך מבחינתם עוד פועל ועבודה .
 22. לקראת ביצוע שליכט יש לשטוף את הקירות במים ושמיטות הפיגום יהיו נקיים, הסביבה חייבת להיות נקייה . הפריימר חייב להתחבר לתוך משטח צמא ואבק ממש לא יעשה לו טוב …! שטיפה טובה תשפר משמעותית את חיבור הפריימר וחדירה שלו לכל הקיר והפיכת הטיח השחור למשטח צמא לקראת הפריימר.
 23. לפני ביצוע שליכט יש לגרד את כל השכבות מסביב לבית לגובה ״אפס״ כדי למנוע קירות שלא יטוייחו ובעתיד שתורידו אדמה או שכבות תמצאו ״קרחת״ שלא טויחה.
 24. דבר שלישי צריך לוודא שכל ספי החלון , הגג , גמורים . אם יש גג עץ או פרגולה הם חייבים לקבל צביעה לפני השליכט ולא אחריו ! אחרי שליכט צבעוני לא עושים כלום ! שליכט צבעוני היא שכבה אחרונה של צבע ולכן לא ניתן לתקן אחר כך ולכן כל צביעה תבוא לפני ולא אחרי !
 25. פיגומים יש לשים פעמיים , פעם לטיח השחור ופעם לצבעוני. זאת הגישה הכי נכונה,בסגירה עם הטייח חשוב שלפני מעמד הסגירה שאתם רוצים פעמיים פיגום . פיגום לטיח שחור . פירוק ואז הרכבה מחדש לטיח הצבעוני . לא סגרתם זה יעלה לכם.
 26. עלות פיגום לטייח נעה בין 5000-8000 שקלים ואף יותר בבתים גדולים . קבלני פיגומים יש להם גם אחריות ביטוחית .
 27. ככל שהפריימר הוא שקוף ממש והוא טוב יותר.
 28. יש להמתין לפחות 24 שעות בין הפריימר לביצוע השליכט
 29. טיח שחור ביצוע לוקח בסביבות חודש
 30. ביצוע שליכט לוקח 3-5 ימים ויש לוודא שמגיעים לפחות 4 פועלים!
 31. תסגרו איזה שכבות הוא מבצע בטיח ,מריחת בטון וגם שם חשוב לוודא שאת החומר השחור טיח/הרבצה הוא מביא מחברות גדולות כמו הנסון/רדימקס , איזה סוג פינות הוא מביא לכם ? גרמני או ישראלי
 32. לשלם תמיד לפי התקדמות !!! ולהעלות את הכל לכתב .
 33. יש לסגור מראש מול הטייח את סוג השליכט! והאם העלות כוללת חומר שליכט או לא.
 34. פריימר תופס בין 50 ל60 מטר , ככל שהטיח השחור נקי יותר לקראת העבודה אז הכיסוי יהיה מקסימלי קרי 50-60 מטר . במידה והטיח מלוכלך אז הכיסוי יכול להיות גם 40 מטר.
 35. חשוב בשלב השליכט לשטוף הכל , ספי חלונות לשים קרטונים וכמובן לתפוס אותם , רצפה עם קרטונים באופן מסיבי .לא תרצו להתעסק עם ניקיון אחרכך.
 36. לא מחברים פיגומים לבניין במהלך ביצוע השליכט ! חייב להיות ניתוק מוחלט של כל הפיגומים לפני ביצוע הפריימר . ניתן לקשור פיגומים לתוך הבית . ניתן לתמוך פגומים לאחור . אסור שהפיגומים יגעו בקירות !
  אספקה והתקנת פיגום פעמיים,( שלב א’ – טיח שחור, שלב ב’ – הרכבה מחדש לצורך ביצוע שליכט צבעוני) קשירת הפיגום אך ורק עם מוצמדות דרך החלונות ללא חוט שזור ופלנקות.
 37. לנסות לא להצמיד אדמת חמרה לבית ! אדמת חמרה צמודה לבית זה לא פחות ולא יותר צרה צרורה לשליכט !  אפשר לשים 30 ס”מ מבית לחפור תעלה עם חצץ או כל דבר אחר , העיקר לא להצמיד אדמת חמרה לבית  . אדמת חמרה זה אחד מהצבענים הטבעיים הכי טובים שיש , היא משמשת כפגמנט בהרבה מדינות כצבען . אם מגיע החורף והשליכט נצבע באדמת חמרה הניקוי חייב להתבצע על ידי גירוד עליון עם מברשת ברזל ואז “מאפרים” את הקיר.
 38. אל תשכרו טייח זול מידי – זה תמיד עולה ביוקר !
 39. טיח פנים יבוצע בשתי שכבות + יישור סרגל בשני כיוונים, שכבה מיישרת מבטון ,שיכבת שליכט ללא גרגרים וללא הפסקת ביצוע!
 40. יש לבצע הרבצה צמנטית בכל החדרים הרטובים
 41. חייבת להתבצע התזת בטון 24 שעות לפני הטיח על כל משטחי בטון (כולל תקרות)
 42. בעת הסגירה מול הטייח תסגרו מולו תיקון ומילוי של כל מה שנדרש כגון חשמל , אינסטלציה , אסלות סמויות ומשקופי דלתות
 43. יש לוודא הנחת רשת אינטרגלס בצידי הלדתות,מעל החגורות ובכל חציבות החשמל והאינטלציה
 44. יש לוודא יישום טיח ממ”ד לפי תקן הג”א
 45. יש לבצע כהכנה לטיח הגנה וסימון על כל קופסאות החשמל , פתחים , אינסטלציה ,מרכזיות,מרזבים,ניקוזים,שיש וכ”ו…
 46. בטיח שחור יש לבצע אשפרה בתדירות גבוהה של הקבלן
 47. יש להחתים את הטייח על אחריות של מניעת נזקים לצנרת המים,חשמל,ביוב ו,מיזוג ושאר צנרות…(תהיו עירניים לסמן היכן עוברות כל הצנרות שלכם)!
 48. להחתים את הטייח שכמו שהוא מקבל את הבית כך הוא מחזיר אותו כולל ניקוי משקופים לאחר סיום!
 49. רצוי לבצע פנל שקוע סמוי בתחתית הקיר עבור פנלים
 50. במקרה של גשרי קור עם קלקר אדקס יש לבצע מעליהם רשת אינטרגלס ובכל מקום של בטון בלוק שלא יוצק ביחד מעל חגורות הבטון ובכל חציבות החשמל/אינסטלציה

לאחר שסיימנו ריצוף הזמנתי את הטייח להתחיל ביצוע שליכט צבעוני , עבודת שליכט צבעוני אמור לקחת בסביבות 8 ימי עבודה , השליכט הצבעוני שלי הוא שליכט צבעוני טמבור, מכיל 2 גוונים , שמנת ואפור כהה , עבור כך הזמנתי כ40 פחים (24 קילו) גוון שמנת + 10 פחים מגוון אפור + 6 פחי פריימר .

כמה עלה לי?
עלות פח שליכט – 140 שקלים לא כולל
עלות פח יסוד – 160 לא כולל
בנוסף קניתי עוד כמה שקי מלט לתיקונים לקראת הטיח .
חשוב להקפיד לא לבצע טיח בימי גשם או כשהטמפרטורה פחות מ10 מעלות או כשהלחות גבוהה מ-85%
שליכט – קיימים שני סוגים עיקריים בשליכט צבעוני , מינרלי ואקרילי.
מינרלי – מכיל מחצבים טבעיים בלבד ומכאן שמו והוא מתאים לשימוש פנימי וחיצוני. בנוסף הוא מאפשר עשיית גימורים, עיצובים, גוונים וטקסטורות רבות. ניתן להקנות לקירות מראה מגורען, משופשף, כפרי וכ”ו…
טיח חזק יחסית בעל מראה אותנטי , החיסרון שלו שהוא משתנה עם תנאי מזג אויר , עמיד פחות לרטיבות והכתמה משליכט אקרילי.
אקרילי – ניתן לגון בכל הגוונים מהמניפה ומגיע בכ-6 טקסטורות.עמיד מאוד לתנאי חוץ וגמיש לסדקים של עד 2 מ”מ.
בנוסף קיימים מספר סוגי “גירעון” של הטיח , עדין , בינוני וגס. עניין של טעם…
אז כפי שאמרתי הזמנתי את הטיח ביום חמישי שעבר ולמחרת הגיע ישירות מהמפעל של טמבור בעכו.
כפי שכתבתי בפוסטים קודמים גם נירלט , נדיר וקיימות עוד חברות טובות בשוק שתוכלו לקנות מהם והם מצוינות, אני התלבטתי בסופו של דבר בין נירלט,נדיר וטמבור והלכתי על המחיר הטוב ביותר שקיבלתי .
במידה והזמנתם כדאי שתכינו מישהו שיקבל את הסחורה ויאחסן אותה בתוך הממ”ד כדי שלא יישאר בחוץ, המשאית מורידה את המשטחים מחוץ לשטח שלכם על משטחים , תדאגו שאתם או מישהו מטעמכם יאחסן את החומר כדי שלא ייהרס ושלא ייגנב.

 

עדכון נוסף שלא קשור לשליכט – הגיע הזמן שבו אני מעוניין לפנות את כל פסולת הבניין שלי לאתר ההטמנה, כפי שכתבתי לכם בפוסט הראשון , כשאתם מחתימים את הטופס להטמנת הפסולת עבור ההיתר בנייה חשוב שתסגרו ישירות מול אתרי ההטמנה (הקובץ מצורף בפוסט ) מדוע?
מסתבר שחברת חומרי הבניין שסגרתי מולה השתמשה במספר האישור שלי באתר ההטמנה ו”העבירה” אותו למישהו אחר…
אנוכי מתקשר לאתר ההטמנה והוא אומר לי “השתמשו לך בזה” , מה?!!!! , אני מתקשר לספק חומרי הבניין ומסביר לו שאני רוצה לפנות את פסולת הבניין שלי לאתר ההטמנה ואני זקוק למספר אישור, “על איזה מספר אתה מדבר?” ענו לי , כאן העשן יצא לי מהאוזניים , חצוף! הוא אומר לי “אתה חייב לפנות דרכנו”, “אוקיי” עניתי לו , “אני זורם איתך , רוצים דרכך שיהיה דרכך , אני רוצה משאית דאבל ל20 טון פסולת , כמה אתה עושה לי אותה ?”
חושב חושב חושב ואומר לי 2300 ש”ח… “חחחחחח, חצוף! ” אני עונה לו , 2300 שקלים ?! משאית דאבל עולה 800 שקלים!!! אז עכשיו אתה קושר אותי אליך???!!!!
אתם מבינים חברים מה קורה במדינת קומבינה ישראל ואני מעריך רק…., אתר ההטמנה סוגר עם ספקי חומרי הבניין שהם מקבלים את הלקוחות , מחתימים להם את הטופס עבור ההיתר , שניהם מרוויחים כנראה מהתשלום של החתימה , ספקי חומרי הבניין מצידם לוקחים את מספרי האישור ועושים בהם שימוש לפי הצורך שלהם בשוטף , כשהלקוח בא לפנות פסולת אומרים לו “לא” אתה חייב לפנות דרכנו וגם על הדרך לוקחים לו מחיר מופקע על המשאית …!!!
שוב , התקשרתי לאתר ההטמנה , עונה לי הבחור שכבר הנחה אותי בשיחה הראשונה בבוקר לפנות לספק חומרי הבניין ,
“שלום , שוב תומר , יש לי 70 מריצות ואני רוצה להביא אותם אליך לאתר ההטמנה ” ,”מה?!” הוא עונה לי … “כן , כן , אני רוצה לחסוך כסף , רוצה לבוא עם מריצות ” , “תקשיב לי טוב טוב אני אומר לו , אני הולך לפנות למועצה לצרכנות על הקומבינת WIN WIN שלכם , אתם לא תעשו עלי קופה!!!! אתה לא מכיר אותי…”
“אתה רוצה שאדבר עם ספק חומרי הבניין ” הוא כנראה מבין שהוא צריך להרגיע את העסק , “כן, דבר איתם  ותתקנו את המעוות ותחזור אלי עם מספר אישור אצלך” .
שעה 14:00 יום חמישי , אני עדיין ממתין לטלפון ממנו . בקיצור אני מזהיר אתכם , תסגרו ישירות מול אתרי ההטמנה!!!!
אעדכן אתכם בהמשך לגבי התוצאה , בנתיים הפסולת שלי עדיין בשטח עד לסיום המאבק איתם…, חצופים!

טוב , אז בואו נתחיל בתמונות תהליך ביצוע השליכט הצבעוני….

משאית טמבור מגיעה לשטח

משאית טמבור מגיעה לשטח

 פורקים את המשאית עם כל הפחים (2 משטחים)
פורקים את המשאית עם כל הפחים (2 משטחים)

במאמץ מרוכז שעשיתי (שלאחריו הייתי מושבת כל השבת:-) ) הכנסתי את כל פחי השליכט לממ"ד כהכנה לטייח ביום ראשון.
במאמץ מרוכז שעשיתי (שלאחריו הייתי מושבת כל השבת:-)   )
הכנסתי את כל פחי השליכט לממ”ד כהכנה לטייח ביום ראשון.

 פח שליכט , שטח כיסוי של 8 מטר בערך

פח שליכט , שטח כיסוי של 8 מטר בערך תלוי בגירעון של החומר , העדינים מכסים בערך 10 מטר

פח יסוד , חובה להמתין יום לפני ביצוע שליכט היסוד אמור להיות מוזמן לפי הגוון של השליכט בדיוק אם יש לכם שליכט אפור גם היסוד אמור להיות כזה
פח יסוד , חובה להמתין יום לפני ביצוע שליכט
היסוד אמור להיות מוזמן לפי הגוון של השליכט בדיוק
אם יש לכם שליכט אפור גם היסוד אמור להיות כזה

 יסוד , שימו לב לכושר הכיסוי שלו ולכן מספיקים בין 6 ל-8 פחים בלבד לבית.
יסוד , שימו לב לכושר הכיסוי שלו ולכן מספיקים בין 6 ל-8 פחים בלבד לבית.

 שליכט צבעוני - הוראות יישום
שליכט צבעוני – הוראות יישום


שליכט צבעוני – הוראות יישום

 הפועלים מגיעים כמובטח ביום ראשון להרכיב את הפיגומים בחלק האחורי של הבית
הפועלים מגיעים כמובטח ביום ראשון  להרכיב את הפיגומים בחלק האחורי של הבית

פני ביצוע השליכט יש לבצע הוצאה של הברגים מהקירות , לתקן ול"השעין" אותם בעדינות על הקיר כדי שביצוע השליכט ייראה ללא תיקונים. כל תיקון על שליכט לאחר ביצועו רואים אותו! יש להרטיב קירות לפני ביצוע יסוד . אין להרטיב את השליכט במשך שלושה ימים לאחר ביצועו , ייבוש מלא של השליכט לוקח 21 יום.
לפני ביצוע השליכט יש לבצע הוצאה של הברגים מהקירות , לתקן ול”השעין” אותם בעדינות על הקיר כדי שביצוע השליכט ייראה ללא תיקונים.
כל תיקון על שליכט לאחר ביצועו רואים אותו!
יש להרטיב קירות לפני ביצוע יסוד .
אין להרטיב את השליכט במשך שלושה ימים לאחר ביצועו , ייבוש מלא של השליכט לוקח 21 יום.

מתחילים ליישם את שכבת היסוד , שכבת היסוד מיושמת ברולר , כמו בצביעה על כל הקירות
יש להמתין יום אחד לייבוש לפני ביצוע השליכט
דרך אגב , הפריימר מאוד מלכלך וקשה להסיר אותו מכיוון שהוא מכיל דבקים וחומרים נוספים , חשבו לכסות את הריצוף ואת ספי השיש בקרטון או בכיסוי אחר למניעת הליכלוך.
חבל שתעבדו קשה אחרכך.

 למחרת פותחים דליים ומתחילים לבצע שליכט
למחרת פותחים דליים ומתחילים לבצע שליכט

 שליכט לאחר ביצוע
שליכט לאחר ביצוע

ביצוע שליכט , כחמישה פועלים סיימו לי את כל החלק האחורי בשלוש שעות חשוב לא לבצע שליכט בחלקים , קיר שלם חייב להיות מבוצע כולו בזמן ביצוע!
ביצוע שליכט , כחמישה פועלים סיימו לי את כל החלק האחורי בשלוש שעות
חשוב לא לבצע שליכט בחלקים , קיר שלם חייב להיות מבוצע כולו בזמן ביצוע!
כאן מכינים את הגליף לשליכט , שימו לב שבחלון הוא מבוצע עד האמצע שלו

כאן מכינים את הגליף לשליכט
מדוע ? מכיוון שהחלונות שלי בסלון מבוצעים ללא “הלבשה” בחלק הפנימי ולכן חציו יהיה טיח וחציו צבע פנים
חשוב לפני ביצוע השליכט להתייעץ עם אי האלומיניום שלכם איפה לבצע ואיך (חצי או שלם)

 ביצוע פיגומים בחזית , ניצלתי את הפיגומים לביצוע בריקים בעמוד החזיתי בבית עד למעלה.
ביצוע פיגומים בחזית , ניצלתי את הפיגומים לביצוע בריקים בעמוד החזיתי בבית עד למעלה.


עמוד לאחר סיום התקנת הבריקים


כאן צריך עוד לבצע חיתוך + ביצוע סף שיש ליציאה לפאטיו + איטום כחלק מההכנה ליציאה לשם

 כאן סימנתי לטייחים שהם טעו , אמורים לבצע טיח בכל החלק של החלון מכיוון שיש הלבשה פנימית של החלון אלומיניום והחלק הזה יהיה גלוי כולו לחוץ
כאן סימנתי לטייחים שהם טעו , אמורים לבצע טיח בכל החלק של החלון מכיוון שיש הלבשה פנימית של החלון אלומיניום והחלק הזה יהיה גלוי כולו לחוץ

 כאן לוקחים לי מידות סופיות של החלונות לקראת ביצוע
כאן לוקחים לי מידות סופיות של החלונות לקראת ביצועסיימו חלק חזיתי אחד בצבע אפור כהה

 ביצוע פריימר בחזית לקראת טיח
ביצוע פריימר בחזית לקראת טיח


פאה אחת צבועה

 מניחים את הפיגומים על מכסי הפחים כדי לא לפגוע ביריעות הביטומניות
מניחים את הפיגומים על מכסי הפחים כדי לא לפגוע ביריעות הביטומניות
ממשיכים לעבוד על החזית

חזית לקראת סיום


מכינים פיגומים לקראת ביצוע יסוד לפאות הדרומיות


כמובן יש להרטיב קירות לקראת ביצוע היסוד


חזית הסתיימה

 חזית הסתיימה

לאחר ביצוע פאות דרומיות המתנו יום אחד לביצוע השליכט


כמו תמיד הפועלים תמיד נזכרים בדקה ה-90


התקשרו אלי ביום חמישי האחרון בטענה שצריך להזמין עוד 20 פחי שליכט ו4 פחי פריימר נוספים
(עקב כך שיש לי פאה אחורית לבית ללא חלונות)
התקשרו אלי ב15:00 ביום חמישי, טלפנתי לבן ישי בחדרה וביקשתי ממנו להזמין את הכמות הנ”ל.
חברים במידה וחסרים לכם פחים , אפילו מעט , תבקשו מהחנות לא לערבב לכם בחנות את הגוון אלא להזמין ישירות מטמבור.
בכל מקרה יאמר לזכות בן ישי בחדרה וטמבור שביצעתי את ההזמנה ב16:00 אחה”צ ולמחרת בשעה 8:30 בבוקר החומר היה אצלי בשטח.
כל הכבוד !זהו , הסתיים השליכט למעט מבואה שיבצעו לי מחר.
יצא מדהים!!!
בסופו של דבר נכנסו אצלי 70 פחי שליכט ו10 פחי יסוד
תעשו את החשבון של העלות
140*70*1.16
160*10*1.16
סה”כ עלות חומר לשליכט צבעוני 13000 שקלים
4 פחים שנשארו אצלי החזרתי לבן ישי בחדרה שקיבל אותם וזיכה אותי (כל הכבוד!)
בדרך כללל לא מסכימים לקבל.

אוסיף תמונה סופית מחר.

 הצבעי שהוא במקרה גם הטייח הביא לנו דוגמאות צבע לבית לקראת צביעת הבית
הצבעי שהוא במקרה גם הטייח הביא לנו דוגמאות צבע לבית לקראת צביעת הבית


ביצוע דוגמאות


הכנה ותיקונים לקראת צבע בביצוע של הטייח (טייח אמור לבצע)

כיוון שיש לי משקופי סטנלי אני צובע גם אותם בצבע יסוד + גוון שהאיש דלתות סיפק לנו
כיוון שיש לי משקופי סטנלי אני צובע גם אותם בצבע יסוד + גוון שהאיש דלתות סיפק לנו

 סיום הכנות לקראת צביעת הבית בחלק התחתון של הקירות
סיום הכנות לקראת צביעת הבית בחלק התחתון של הקירות

 איש האזעקות היה אצלי , שגיא יהושוע , מתמחה בבתים חכמים , משכמו ומעלה וגם המחירים טובים , במידה ואתם מבצעים בית חכם , ממליץ עליו בחום!
איש האזעקות היה אצלי , שגיא יהושוע , מתמחה בבתים חכמים , משכמו ומעלה וגם המחירים טובים , במידה ואתם מבצעים בית חכם , ממליץ עליו בחום! , כבר עבדתי איתו בעבר אז ההמלצה שלי עם קבלות.
כאן הוא מבצע הכנה למצלמות.


איש האלומיניום שלי בא לקחת מידות סופיות לקראת ביצוע


התקנה חלקית של משרביות


כאן כחוסר תשומת לב ביצעתי טעות שאיש האלומיניום אמר לי לתקן , כפי שאתם רואים הבריקים מסביב לדלת יציאה של הפאטיו מבוצעת רק בחלקה , מה שאומר שהחלק ללא הבריקים ישאיר מרווח בין הקיר בזמן הלבשת הדלת , יש לבצע חיפוי ברוחב העמוד גם מסביב לדלת , התקשרתי לרצף ויבוצע השבוע.

גווני הרובה.
מה אלו ?
גווני הרובה.
אני ואישתי הלכנו לספק חומרי הבניין לקנות רובה לפני ביצוע של הרצף
רובה מגיעה במגוון של גוונים .


לקחתנו איתנו את כל סוגי הריצופים בבית כדי שנבחר גוון(סליחה , אישתי תבחר , אני רק החזקתי את האריחים)
גוון רובה

 גוון רובה
מניפת הגוונים לבחירה

 מניפת הגוונים לבחירה הלכנו על רובה של חברת דניאל , מהחברות המובילות בשוק.
הלכנו על רובה של חברת דניאל , מהחברות המובילות בשוק.

 שק רובה 5 קילו.
שק רובה 5 קילו.
שק כזה עלה לי 60 שקלים כולל
אלו פחות או יותר המחירים .
יש מגוון חברות רובה, מחירים נעים בין 40 שקלים ל-70 שקלים ל-5 קילו
כמה שקים אתם צריכים ?
בגדול לפי מרווח של 3 מ”מ קילו תופס 5 מטר ריצוף


שבוע שעבר קנינו את כל הכלים הסאניטריים לבית לפי הרשימה שהכנו לפני חודשיים
עברנו שוב על כל הרשימה

 


אבנר אבנר היקר!
כבר לא יכול לשמוע אותי … 🙂
טימטמתי אותו עם המחירים


סיפור מצחיק קצר…
כאן אבנר בזמן עדכון המחירים היה צריך לעדכן בכל שורה ושורה באפליקציה של המחשב קוד זהה מסוים
אז מה הוא עשה …. פשוט עובר שורה שורה ורושם ידנית וזה כמובן לוקח ה מ ו ן זמן …
עד שאישתי אומרת לו “אבנר , תעשה קונטרול C וקונטרול V על כל השורות , למה אתה עובד ככה?!”
“מה?!” הוא עונה … “מה זה?!”
אישתי ישבה איתו חמש דקות ולימדה אותו את ה”קסם”
כאן הוא מתרגל את הנושא וכולו זרח מאושר כאילו הוא גילה טכנולוגיה חדשה…
חחח… אתם לא מבינים כמה הוא היה מבסוט … איזה חמוד! אין עליו באמת!

התקנת משרביות
אלו מדרגות העץ שקניתי , מעץ ברוש חזק שגיסי מבצע לי את העבודה


כאן לחצנו את כל המדרגות לקראת הקצעה וביצוע

 משרביות לאחר התקנה
משרביות לאחר התקנה


אחת הדוגמאות צבע

ברזל שחור
כאן זה ברזל שחור לא מגלוון עבור מעקות חיצוניים ופנימיים
לאחר הכנה אני משנע אותם לצביעה בתנור
יש לי 70 מטר מעקות חיצוניים , כל החומר עלה לי 6800 שקלים
עבודה לא עולה לי
בגדול עבודת מסגרות למעקות עולה בין 500 ל-600 שקלים למטר
קחו זאת בחשבון התקציב


זהו , נשארו עוד תיקונים קטנים לא משמעותיים שהטייח יבצע לי אותם ביום ראשון. מחר אני ואישתי קופצים ליריד חבר בגני התערוכה לקנות את כל מוצרי החשמל לבית …. באנו מוכנים עם מחירי ZAP וחנויות אחרות ונראה כמה הנחה אנו יכולים לקבל שם.

שיהיה לכולכם סופ”ש נפלא ומהנה…

 

 

 

בהצלחה !!!!

תומר חן ריחאנה וצוות בונים בית

 

לייעוץ תקציב בניה ראשוני חינם
צ'אט מומחים
בונים בית
כניסה לפרופיל אישי
זכור אותי
כניסה לחשבון

על ידי התחברות או יצירת חשבון אתם מסכימים עם תנאי השימוש והצהרת הפרטיות שלנו

רוצים להצטרף לקהילת בונים בית?
התחברות עם:
הצטרפות לקהילה
מצטרפים ומקבלים
לוח פעילות לפי שלבי בניה או שיפוץ
צירוף לקבוצת וואטסאפ איזורית
הטבות בלעדיות לחברי קהילה
שדה חובה
שדה חובה נא להזין מינימום 10 ספרות
שדה חובה אימייל שגוי
על הסיסמה להכיל לפחות: 8 תווים אות 1 גדולה מספר
הרשמה לניוזלטר
צור חשבון

על ידי התחברות או יצירת חשבון אתם מסכימים עם תנאי השימוש והצהרת הפרטיות שלנו

כבר רשומים באתר?
שכחתם את הסיסמה?
אין בעיה. רשמו כתובת דוא”ל ונשלח אליכם לינק לאיפוס סיסמה.
איפוס סיסמה
נזכרת בסיסמתך?
לקוח יקר,
יש לאמת את הנייד שלך ושם מלא.
שדה חובה
שדה חובה נא להזין מינימום 10 ספרות

קראתי ואני מאשר את התקנון

שלח קוד אימות
בונים בית פועלת בשביל לבחור בקפידה את אנשי המקצוע המומלצים ולאפשר לך להינות מספק בעל המלצות וניסיון לפרויקט שלך.
כבר רשומים באתר?
רוצים להצטרף לקהילת בונים בית?
לקוח יקר,
קוד האימות נשלח לנייד שלך:
קוד האימות שקיבלתי הוא:
שדה חובה
שליחה ביטול
לא קיבלת קוד אימות? לשלוח שוב
כניסה לבית
שלב הגמרים
שלב התשתיות
שלב השלד
שלב ההיתר
שלב התכנון
שלב הרכישה
איך בונים בית בלי חריגות בתקציב?
בונים בית? תאמו כאן פגישת ייעוץ תקציב ראשונית, ללא עלות. קבלו מידע לגבי תוכניות הניהול של בונים בית לחיסכון משמעותי ולהצלחה בפרויקט.