עיצוב פנים הבית בבנית בית פרטי | אקדמיית הבניה - בונים בית

רכישות קבוצתיות לשלב תיכנון

צוות בונים ביתצוות המומחים - בונים בית

היי חברים ,


כיוון שכל קשר בין אנוכי לעיצוב הוא מקרי בהחלט ביקשתי מאשת תחום עיצוב הפנים(מוכשרת מאוד,ממליץ בחום) ומכרה בתחום הבנייה לכתוב עבורי(ובעיקר עבורכם) פוסט בתחום עיצוב הפנים.

כאחד שראה לא מעט בתים אני חייב לומר שכאשר נכנסים לבית שבו היתה נגיעה של מעצבת פנים ישר רואים את ההבדל בין בית ללא מעצב לבית עם מעצב כך שבמידה ואתם מתכננים והוספתם את סעיף התקציב הנ"ל לפלח התיכנון אני ממליץ בחום לקחת מעצב כיוון שבמידה ולקחתם מעצב טוב אתם תיכנסו לבית שמתוכנן נכון מבחינה עיצובית ולא פחות חשוב פרקטית.

 ממליץ לכם גם להיכנס לאתר הדירה ולקחת משם רעיונות לעיצוב ביתכם החדש.


שיהיה לכולכם בהצלחה.


ולמעצבת מיכל אור - תודה רבה על המאמר!

http://www.michalor.co.ilעיצוב פנים – מאת מיכל אור

אנשים שעומדים בפני שיפוץ גדול או בנייה מתלבטים האם לשכור את שירותיו של מעצב פנים,  מה יהיה הערך המוסף בעבודה עם מעצב פנים ובאיזה שלב להתחיל לעבוד עמו?

מה היתרון במעצב פנים?

היתרון הכי חשוב בעבודה עם מעצב הפנים הוא התכנון המקדים.

מעצב הפנים מתייחס לעיצוב הבית בחשיבה הוליסטית, כך שתהיה זרימה טובה בין החללים בבית וקונספט עיצובי שיבוא לידי ביטוי בכל החדרים.

השלב הראשון בעבודתו של מעצב הפנים הוא תכנון חללים שמתאימים לאורח חייהם של דיירי הבית. התכנון המקדים בא לידי ביטוי בחלוקה אופטימאלית של החללים בבית,  העמדת ריהוט בכל חדר תוך כדי התחשבות בנתונים ארגונומיים, כל זאת במטרה ליצור חללים נוחים ופרקטיים.

בהתאם להעמדת הפונקציות בכל חדר יקבעו נקודות החשמל, התאורה והאינסטלציה.

מעצב פנים שיש לו ידע וניסיון בתחום, מכיר מגוון של מוצרים בכל תחום ויציע ללקוח פתרונות שהלקוח לא חשב עליהם והוא זקוק להם בעתיד.

בנוסף, מעצב הפנים מתייחס לעיצוב של כל חדר עד הפרט האחרון כולל עיצוב ותכנון ריהוט שמתאים במיוחד למידות החדר ולצרכי הלקוח, בחירת גופי התאורה, הריהוט והאביזרים המשלימים לבית.


מה ההבדל בין אדריכל למעצב פנים?

האדריכל מקבל נתונים של חלקה ושטח אדמה, מתכנן קונסטרוקציה ויסודות(יחד עם המהנדס כמובן) ואחראי על המעטפת החיצונית. אדריכל מוסמך להגיש בקשת בנייה לעירייה. מעצב הפנים לעומת זאת מתייחס לחלוקת החלל הפנימית ונותן דעתו על הסידור והעיצוב של כל חדר. בשיפוץ בית קיים, מעצב הפנים יכול לחלק את החלל הפנימי מחדש, בלי בקשה להיתר, כל עוד אין שינוי במעטפת החיצונית.

בתהליך של בניית בית, במידה ויש כוונה לשכור את שירותיו של מעצב פנים, רצוי וכדאי לעשות זאת ממש בשלבים הראשונים של תכנון הבית, כך שלמעצב הפנים תהיה השפעה על כל התוכניות הקשורות בבינוי ותשתיות כחשמל ואינסטלציה.


מעצב פנים-עלות מול תועלת

עלינו לזכור שרוב האנשים עושים שיפוץ גדול או בונים לא יותר מפעם אולי פעמיים בחיים ואח"כ חיים בבית זה שנים רבות, לכן זו טעות קריטית להסתכל על חיסכון זה בראייה לטווח רחוק.

בחשיבה כוללת, העבודה של מעצב פנים יכולה לחסוך לכם הרבה זמן, כאב ראש ואפילו כסף.

מעצב הפנים, מהיכרותו את התחום, יכול למצוא פתרונות יצירתיים וחסכוניים שהלקוח לא חשב עליהם.

מעצב הפנים מכיר מגוון של ספקים בכל תחום ויכול להמליץ ללקוח על אנשי מקצוע איכותיים ובמחירים נוחים, מניסיונו בעבודות קודמות.

בנוסף, כשעובדים ללא תוכניות וללא תכנון מקדים, עבודת השיפוץ של הקבלן עלולה להתחיל במחיר מסויים ולהסתיים הרחק ממנו, לעומת זאת בעבודה עם מעצב פנים, הצעת המחיר של הקבלן תתבסס על תכניות מפורטות וכתב כמויות שיגדיר בדיוק את תכולת העבודה ובהתאם הסטייה במחיר הסופי תהיה קטנה יותר.


איך בוחרים מעצב פנים?


בחירה במעצב הפנים המתאים היא שילוב של מעצב שיש לו את הידע מקצועי הדרוש, קו עיצובי שעונה על טעמכם ולא פחות חשוב מישהו שיש לכם כימיה עמו ויהיה לכם נעים לעבור איתו את תהליך השיפוץ או הבנייה.

בפן המקצועי, אם אתם זקוקים לשיפוץ קוסמטי, מעצב פנים שמתמחה בהום סטיילינג בלבד יכול לעזור לכם. אם אתם עומדים לפני בנייה או שיפוץ ואתם זקוקים לתכנון מקיף, כדאי לבחון האם למעצב ניסיון בתכנון חלל ובתוכניות עבודה כדי שבסופו של דבר הבית יהיה פרקטי ונוח לשימוש.

מעצב פנים טוב ידע לשאול את הלקוח שאלות נכונות, לבדוק מה אורח חייו, מה ההעדפות והצרכים שלו וידע להתאים את התכנון והעיצוב לאורח חייו ולאישיות של הלקוח.

שימו לב אם המעצב באמת מקשיב לכם או מגיע עם אג'נדה עיצובית שמייצגת את טעמו והעדפותיו בלבד.

מעצב פנים טוב ידע למצוא פתרונות יצירתיים וחדשניים ולתת ערך מוסף לכל חלל תוך כדי שהוא לוקח בחשבון פרמטרים של נוחות ואסתטיות כאחד.

נקודה חשובה בעיני היא לבחון האם המעצב עובד עם הדמיות תלת מימד. הדמיות ימחישו למעשה את התכנון והעיצוב ויציגו עיצובים שקשה לראות בתוכניות דו-מימד כגון: קירות גבס דקורטיביים. בהדמיה תוכלו לראות את עיצוב הקיר, הנישות בגבס, מיקום התאורה וכדומה. הדמיית תלת מימד פותרת הרבה התלבטויות ומאפשרת לכם לראות בדיוק מה תקבלו בביצוע.

בפן האישי, מכיוון שמדובר בתהליך ארוך, כדאי לבחון את רמת הכימיה והתקשורת שנוצרת בינכם טרם התחלת התהליך. מעצב פנים טוב ידע לעמוד בלחצים, לפתור בעיות שנוצרות באמצעות חשיבה יצירתית, להתגמש, להיות סבלני לבקשותיכם ולהקשיב לרצונות שלכם. תקשורת טובה בינכם לבין המעצב תתרום להצלחת התהליך ותביא אתכם לבית שאתם הייתם שותפים לעיצובו ושאתם מרגישים בו בנוח.


תמחיר עבודת עיצוב פנים


בתמחור עבודת המעצב נלקחים בחשבון פרמטרים של עלות השיפוץ, שטח הבית, תכולת העבודה, מיקום הפרויקט וכמובן הניסיון של המעצב. בתכולת העבודה נהוג לחלק את הצעת המחיר לתכנון מקדים, תכניות עבודה, תכנון וייעוץ בבחירת מטבח, תכנון וליווי בבחירת חדרי הרחצה, תכניות נגרות ובנפרד ליווי לבחירת הריהוט והאבזור המשלים.

לרוב, כחלק מהתהליך כולו מתומחר גם פיקוח עליון שמתבצע באופן שוטף בשלב הביצוע. במסגרת הפיקוח העליון נמסרות תכניות עבודה לקבלני הביצוע וכן מתבצע מעקב על התקדמות הפרויקט בתהליך הבניה בשטח.


בסיכומו של דבר, מעצב פנים טוב ייתן תמורה מלאה לכספכם ולא פחות חשוב תעברו חווית שיפוץ נעימה ומרתקת שבסופה תגורו בבית שתמיד חלמתם עליו.


מיכל אור


עיצוב ואדריכלות פנים

http://www.michalor.co.il


רכישות קבוצתיות לשלב תיכנון