03-9440467

עבודות אלומניום

תומר חן ריחאנה
מייסד מיזם "בונים בית" עבור קהילת הבונים והמשפצים
יוני 27, 2018 מאמר תוכן

שלום חברים יקרים , מה שלומכם ?

אני שמח שאתם נעזרים בקבלנים המצוינים שנשלחים לכם בזכות ההמלצות של כולכם אז תודה לכל אחד ואחד…!אני שמח שיום יום קמות קבוצות הwhatsapp המדהימות שמחברות את כולנו ….

כרגע קיימות הקבוצות הבאות : בארשבע והסביבה , אשקלון-אשדוד והסביבה , ירושלים, השרון

מי שמעוניין להצטרף שיצטרף בצד ימין לקהילה או בעדכון פרטים להכניס סוללרי למי שכבר רשום.

אוקיי, במאמר הזה אלמד אתכם איך קוראים תוכנית אלומיניום , מהם העלויות , מהי תוכנית טובה וכל הטיפים שאוכל לתת לכם…

נתחיל ? 🙁 קדימה…בסוף המאמר אסכם עם טיפים.אלומניום זה אחד ההוצאות הגדולות בבית שלכם, כ10-15% ליתר דיוק , ממוצע כיום עומד על בערך 130000 לבית ,זה גם האלמנט שמייפה את הבית ולכן גם המון חורגים בו.

מי לא אוהב מפתחים ענקיים שמכניסים המון אור לבית ? קירות מסך ?

רק שתדעו שככל שגודל המפתח גדול יותר כך גם העלות גדולה יותר וזה תלוי המון באדריכל שלכם שמתכנן את מספר וגודל החלונות שלכם בבית .למרות שהאדריכל שלכם מאוד רוצה שיהיה לכם בית מהמם ואני בטוח שגם אתם הוא גם צריך להיות ערוך לגדול התקציב שלכם.

עצה שלי , לאחר שתתכווננו על סקיצה סופית קצת לפני ההגשה תבקשו מהאדריכל שלכם מפרט של כל החלונות בבית שלכם וקחו 2 הצעות מחיר כדי לראות היכן אתם עומדים מבחינת התקציב , ממליץ אף לסגור את קבלן האלומיניום מראש עוד לפני התחלת הבנייה , מדוע ? יש עוביים של קירות ופרטים חשובים נוספים שקבלן האלומיניום יכול לתקן לכם אותם עוד לפני הבנייה ואף להעיר לאדריכלית עוד לפני תחילת העבודה על השלד…!

באופן גס מחירי האלומיניום הם מתחיל מ1200 שקלים למטר ( ללא תריס חשמלי) ועד 5000-6000 למטר!!!הוספה של תריס חשמלי תוסיף לכם עוד 1500-1000 שקלים למטר בערך גם תלוי בסוג התריס , בקיצור תצטרכו להכין לא מעט שיעורי בית לפני הבנייה כדי שלא תופתעו בהצעות המחיר שלכם.רציתי ללמד אתכם איך מחשבים בדיוק תמחור של אלומיניום לפי מטר , כלומר שתחזבו בעצמכם על פי תוכנית אך זה מאוד קשה להעביר לכם את זה דרך מאמר תקחו הצעות מחיר עוד לפני ההגשה ותראו אם אתם עומדים בתקציב ולא חרגתם.תקראו בעיון את הקובץ הבא שיעשה לכם סדר בכל הנושא של בקרי קליל (קליל קונטרול) תעברו על הקובץ, אל תתעצלו :-).

מצרף לכם 2 קבצים לשימושכם.אחד מהם הוא קובץ אקסל ששם תכניסו את כל החלונות שלכם בבית לפי חדרים/גדלים וכל ההערות החשבות , תריס אור ? חשמלי ?קובץ אקסל עם כל מפרטי קליל , לפיו תבנו מפרט מדויק עבר כל קבלני האלומניום.כמו שאמרתי , לאחר שתיכננתם את הבית ואתם סגורים פחות או יותר על סוגי הפרופילים אתם חייבים לבצע אומדן תקציבי גשו לאולמות התצוגה של קליל/אלובין/אקסטל ותקבלו מהם ייעוץ אלומניום לבית , יחד עם הייעוץ שלהם ומפרט האלומיניום שהאדריכל שלכם הכין תלכו לקבל 2-3 הצעות מחיר ותראו אם זה עומד בתקציב שלכם , במידה ולא צמצמו מפתחים ובטלו חלונות “מיותרים” אם צריך כדי להגיע לרמת התקציב שלכם.

לגבי הזכוכיות ,יש זכוכית בידודית , אני בעבר שמתי מרווח של 6 מ”מ אבל שתדעו שאין שום משמעות תרמית למרווח כזה, 12 מ”מ זה מרווח שייתן לכם בידוד תרמי איכותי , בידודית זו זכוכית כפולה שיש מרווח של אוויר וגז ארגון בינהם שמאפשרת את הבידוד התרמי , ככל שהמרווח גדול יותר כך הבידוד טוב יותר , כפי שאמרתי פחות מ12 מ”מ לא לקחת ,חשוב לציין שלא כל הפרופילים תומכים בכל המרווחים , בררו זאת מול היצרן/קבלן בייעוץ שתלכו אליו.בנוסף גם יש את נושא העיבוי ששאלו אותי לגביו בנושא הבידודית …יש מקרים בהתקנה לא טובה של חלון בידודית שמצטברים אדים בחלקו הפנימי של החלון מה שנקרא עיבוי מים , למה זה קורה? עקב הפרש טמפרטורות , החלונות מודבקים לפרופילים בצורות של הדבקה חמה שהיא פחות טובה כיוון שהיא רגישה יותר לטמפרטורה ובטמפרטורות גבוהות הזכוכיות מאפשרות את העיבוי ונכנסים אדים לאויר הכלוא , ויש את ההדבקה הקרה שהיא האיכותית ואינה רגישה לטמפרטורה גבוהה ולכן בהדבקה קרה תופעה זו לא אמורה לקרות.

תקפידו לשאול את האיש אלומיניום ,קבלני האלומיניום הטובים עובדים עם חברת טופז . הדבקה קרה עולה יותר אך איכותית יותר למשך שנים.ויש את זכוכית הטריפלקס שהיא זכוכית מבודדת יותר אקוסטית שאלו שתי זכוכיות שמודבקות אחת לשניה עם יריעת דבק שנקראת PVD בעובי 0.36 מ”מ , המלצה שלי לבקש עובי דבק של 0.72 דבק זה מסנן חלק מקרינת הUV ומקנה לזכוכית בנוסף את התכונות הבטיחותיות. זכוכיות אלו לא מתנפצות מה שמגן יותר על פציעות ,בידודית יותר תרמית (למרות שגם מבחינה אקוסטית היא לא רעה בכלל!),תעשו את השיקול שלכם.בנוסף רצוי ויפה יותר להתקין מסילות שקועות שבתוך הקיר (ישנם קבלני המפתח שמים מסילות על הקיר כיוון שזה זול ופשוט יותר , תפקידכם בכוח להגדיר מה אתם רוצים).אז איך אנשי האלומיניום מתמחרים ? עבדכם הנאמן מגלה לכם הכל ולא מחסיר מכם שום מידע… :-)קבלני האלומיניום כשהם קונים את החומרים הם לא קונים מקליל אלא קליל מוכרת למשהו כמו שישה מחסנים מאוד מאוד גדולים בארץ(מקווה לצלם לכם אותם בקרוב ) וקבלני האלומיניום קונים מהם , בדרך כלל בשוטף + 90.הם קונים את האלומיניום במשקל לפי קילו , יש פרופילים עבים יותר ויש עבים פחות ולכן גם המחיר עולה אם הפרופיל עבה. מה שמייקר גם לעיתים הם הגלגלים שתיכף תראו בתמונות.

ענף האלומיניום הוא רווחי לקבלנים ורוב הקבלנים עובדים על רווחים של 50-60% אז אל תרחמו עליהם , הטובים והאמינים יבואו לקראתכם מבחינת תנאי תשלום .למה אני כותב את זה כיוון שכבר קיבלתי מיילים וטלפונים מבונים ששאלו אותי בקשר לכך שקבלן האלומיניום הציע להם בתמורה לקבלת 80% מהכסף מראש הנחה של 15-20% בעלות הכוללת של העסקה ….

מפתה נכון ? כמו שמפתה לקחת קבלן שלד זול … בקיצור הפיתויים הם רבים אך אני כאן כדי להזהיר אתכם …עזבו אתכם מהנחות ולא משטויות …. קבלן זול בדרך כלל הוא היקר ! קחו זאת בחשבון! בכל מקרה קבלן אלומיניום שמציע לכם דבר כזה אני ממליך לכם בחום לא להתפתות ולא לעבוד איתו כי זה אומר שמצבו הכלכלי בכי רע ואין לו “אויר” כלכלי… עדיף לשלם יותר ובשלבים מאשר לשים את הכסף על קרן הצבי…ההמלצה שלי מבחינת תנאי התשלום הם כך:5% מקדמה 10% בגמר התקנת משקופים עיוורים25% בהזמנת החומר—————————————————————————-(מכאן מתחיל הרווח של קבלני האלומיניום אז אין סיבה שיקבלו עוד כסף עד השלב הזה)20% גמר ייצור (אתם כאן הולכים למפעל לראות את כל החלונות שלכם )20% גמר התקנה ( תשלום בזמן ההתקנה שלכם תכלס בבית)20% מסירה (לאחר שאתם רואים שהכל תקין )אז בואו נעלה תוכנית חלון ונרד ברזולוציה לדברים החשובים…אוקיי , מהאדריכל/ית שלכם אתם אמורים לקבל חוברת מפרט אלומיניום שיש בה את כל הבית בפריסת החלונות עפי מספרים ולכל חלון בנפרד מפרט מדוייק כדי שאיש האלומיניום יקבל את כל הפרטים שצריך.

1. חזית של החלון
2. חתך אופקי של החלון
3. חתך אנכי עקרוני
4. סוג הזכוכית
5. כיווני פתיחה
6. סוג פרופיל
7.מידות החלון

תראו תיקון של 12 מ”מ במקום 6 ( 6 מ”מ לא אפקטיבי תרמית )ויש צורך לרשום דגם החלון (7300 , 7500 וכ”ו…)וכמובן סוג מנוע ( תראו את המנועים בפוסטים של התקנת אלומיניום כאן)אוקיי ..נרד רזולציה

חתך אנכי עם המידות של החלון כולל ארגז התריס

מידות ארגז התריס

חתך אופקי , תראו גם שיש בשני צדדי החלון את עובי הקיר וצורת דמוי ח שמסמנת שיש מסילות שקועות .

תריס גלילה חשמלי עם מידות של 140X140 כולל סף של חמישה ס”מ וארגז תריס של 30וקובץ נוסף לדוגמה של מפרט חלון.

כך ייבנה כל המפרט שלכם לכל הבית ולכל חלון בנפרד וקבל האלומיניום ייתן לכם הצעת מחיר מסודרת , כך תוכל להשוות בין כלל הקבלנים שיציעו לכם עפ”י מפרט מדוייק …

אוקיי נמשיך עם תמונות של קבלן אלומיניום בשם גדי מנכ”ל חברת אלומיניום  שאני עובד איתו ומפרגן לו מאוד , מספר 1 בארץ לדעתי שהוא גם יבואן של פרופילים מחו”ל , מבצע בעיקר בתים מהרף העליון ( לי תקציבית הוא לא מתאים 🙂 ) אבל למי שיש כסף הוא שווה את זה , אראה לכם קצת תמונות מחדר הייצור ומבית שהסתיים בראשון שהוא לא בסטנדרט הרגיל…יאללה… תמונות!!!

חלון 9200 לקראת התקנה בירושליים , כך מרימים אותו

 גלגלים לחלון 2200 , רק אלמנט כזה עולה 700 שקלים !

מכונת חיתוך שמבצעת את החיתוך של הפרופיל כפי שתראו בתמונות למטה עבור המסילות

כל מכונה כזו עולה 20000 שקלים והיא מתאימה רק לסוג ספציפי של פרופיל!

המון כסף…

גומיות EPDM , יש לבנות שהם הרבה יותר יקרות אבל גם אלו מעולות

פרופילים לפני חיתוך

מתקן הרמה חשמלי של זכוכיות גדולות וכבדות

חדר העבודה , נקי ומסודר!י

תריס אור

סט ממ”ד , הזזה

מנועי רדיו , קליל

מגוון חיישנים לבית חכם

מנוע רדיו של nice

כן, קליל יוצאת גם עם מוצרי דלתות פנים (יקרות יחסית)

דלתות – פתיחה של 180 מעלות

טיפים

לקראת התקנת החלונות יש צורך בהתקנת משקוף עיוור.מה זה בכלל משקוף עיוור?כיוון שקשה להתאים את כנפי חלונות האלומניום לאחר הביטון אז מתקינים מסגרת אלומניום שמתחברת לבטון אל הקיר , לאחר הטיח מביאים את החלון + המשקוף ומתקינים (תמונות בהמשך)לא לשכוח לסגור בחוזה מול איש האלומניום ביטון של המשקופים או לחילופין עם קבלן השלד במידה ואתם מתקינים משקופים עיוורים לפני שסגרתם חוזה עם איש אלומניום. עובי הפח חייב להיות 1.5 מ”מ.יש גם אפשרות להתקין לינטלים שאלו ארגזי איטונג מבודדים במקום ארגזי הפח. נושא הרכבת החלונות יכולות ליצור בעיות איטום ובעיות נוספות מכמה סיבות.

1. חיבור שגוי של משקוף החלון אל סף החלון ע”י ברגים , במקרה כזה יווצר סדק ומשם קצרה הדרך לחדירת מים , אופן הרכבה כזה הוא אסור ושגוי, החיבור אמור להיות למשקוף , בנוסף הברגים אמורים להיות מנירוסטה אל חלד.
2. איטום החלון יהיה עם גומי EPDM שראיתם למעלה, כמובן שהוא יקר יותר ועמיד יותר לאורך שנים ובמידה ולא תשגיחו כמובן שיתקינו לכם את הזול יותר …
3. חובה ליצור חורי ניקוז במסילות החלון ובמיקום הנכון (אל תשכחו להזמין את היצרן לאחר התקנה , מתקין מורשה חייב להתקין לפי “הספר”)
4. בזוית החיבור של החלון יש להתקין משולש איטום , שימו לב לקיומו.
5. התקנת גלגלים שאינם מותאמים לוטרינות גדולות לא יחזיקו מעמד לאורך זמן מה שיקשה מאוד על פתיחת הוטרינה.(עלות של גלגלים תיקניים גדולה בהרבה מעלות גלגלים אחרים באיכות נמוכה) תסמכו על הקבלנים (שהם לא מורשים וכמובן לא כולם) שאם לא תסדירו את זה מראש הם יחסכו עליכם.
6. התקנה לא טובה של התריס גלילה יכול לשחוק את המנועים ובכך לקצר את משך חייו. מקצועיות הקבלן חשובה מאוד!
7. סוג נעילה של החלון – רק רב נקודתי ( כלומר שזיזי הנעילה לא במקום אחד אלא מכמה )אוקיי :

בואו נראה עוד תמונות מהבית של גדי האלוף! עסקה מאוד יקרה!!!

טוב חברים ….

כפי שראיתם , אלומניום זה עסק לא זול אך מה לעשות …. יפה! :-)תתכננו בהתאם את התקציב שלכם , לא להתשתגע , לקחת הצעות עוד לפני ההגשה , לדעת שאתם בכיוון…תסגרו את קבלן האלומיניום בשלב השלד כדי לקבל הערות בשלב השלד , עיבוי קירות וכדומה.טיפים:

 1. לשלם לפי ההמלצות שלי במאמר
 2. לא להתעסק עם הנחות קבלן בתמורה לתשלום מראש של רוב הכסף!!!
 3. זכוכית בידודית – ביצוע מרווח של לא פחות מ12 מ”מ
 4. סוג נעילת חלון – רב נקודתי
 5. קבלת מפרט מלא מהאדריכל
 6. בזכוכית בידודית ביצוע הדבקה קרה ולא חמה.
 7. מנועים – סומפי , יש לוודא לקבל מנוע עם 18 סיבובים לדקה ולא 12 !
 8. אחריות ומקצועיות הקבלן חשובות יותר מאחריות קליל
 9. בביצוע מנועי סומפי לא מקבלים אחריות קליל בכל מקרה למרות שסומפי לדעתי המנועים הטובים ביותר
 10. גומיות – EPDM מקוריות
 11. כנ”ל לגבי כל האביזרים
 12. תריסים אמורים להגיע עם חותמות של קליל עליהם

זהו בגדול , הכי חשוב שתתכננו בתבונה עפ”י התקציב שלכם , לא לקחת את הקבלנים הזולים ביותר ( למרות שמפתה)!

ללכת לראות פרופילים באולמות תצוגה ותראו מה הכי יפה בעינכם .לא להתווכח עם האישה! :-)שיהיה לכולכם חג אורים שמח עם המון אושר ואהבה!

שלכם

תומר חן ריחאנה

לבירור עלויות בניה
כניסה לפרופיל אישי
זכור אותי
כניסה לחשבון

על ידי התחברות או יצירת חשבון אתם מסכימים עם תנאי השימוש והצהרת הפרטיות שלנו

רוצים להצטרף לקהילת בונים בית?
התחברות עם:
הצטרפות לקהילה
מצטרפים ומקבלים
לוח פעילות לפי שלבי בניה או שיפוץ
צירוף לקבוצת וואטסאפ איזורית
הטבות בלעדיות לחברי קהילה
שדה חובה
שדה חובה נא להזין מינימום 10 ספרות
שדה חובה אימייל שגוי
על הסיסמה להכיל לפחות: 8 תווים אות 1 גדולה מספר
הרשמה לניוזלטר
צור חשבון

על ידי התחברות או יצירת חשבון אתם מסכימים עם תנאי השימוש והצהרת הפרטיות שלנו

כבר רשומים באתר?
שכחתם את הסיסמה?
אין בעיה. רשמו כתובת דוא”ל ונשלח אליכם לינק לאיפוס סיסמה.
איפוס סיסמה
נזכרת בסיסמתך?
לקוח יקר,
יש לאמת את הנייד שלך ושם מלא.
שדה חובה
שדה חובה נא להזין מינימום 10 ספרות

קראתי ואני מאשר את התקנון

שלח קוד אימות
בונים בית פועלת בשביל לבחור בקפידה את אנשי המקצוע המומלצים ולאפשר לך להינות מספק בעל המלצות וניסיון לפרויקט שלך.
כבר רשומים באתר?
רוצים להצטרף לקהילת בונים בית?
לקוח יקר,
קוד האימות נשלח לנייד שלך:
קוד האימות שקיבלתי הוא:
שדה חובה
שליחה ביטול
לא קיבלת קוד אימות? לשלוח שוב