פיקוח בניה וניהול פרויקטים

תומר חן ריחאנה
מייסד מיזם "בונים בית" עבור קהילת הבונים והמשפצים
מרץ 17, 2024 שלב רכישת נכס

 

חברות פיקוח בניה מטפלות בפרויקטים גדולים כקטנים ואנו בפרק זה לא נעסוק בחברות פיקוח לבניה הרוויה או המסחרית אלא חברות פיקוח לבתים פרטיים ושיפוצים גדולים בעיקר וכאן בישראל יש ערב רב של חברות כאלו שקמו , חלקם חברות מאוד גדולות ומסודרות וחלקם חברות של מפקח בניה אחד או שניים אך לא בהכרח מקצועיות מספיק . מיד נסביר לכם כל שאתם צריכים לדעת לגבי חברות פיקוח בניה וניהול פרויקטים לבניית בית פרטי.

 

פיקוח בניה וניהול פרויקטים

העניין בחברות פיקוח לבניה הפרטית היא שאין כיום רגולציה בנושא וכל אחד שהיה בעבר נהג מערבל בטון, אינסטלטור, איש קבע לשעבר, חשמלאי או כל מקצוע אחר רשאי להתעורר יום אחד, להדפיס כרטיס ביקור , לתת שם לחברת פיקוח שלו ולהפוך למפקח …. כשבעצם אין שום קשר בין הניסיון שלו והרמה המקצועית שלו לחברה עצמה .

לאחר שאתם רוכשים ומתחילים להכין את שטח פרטי לבנייה או שיש ברשותכם שטח כזה אתם יכולים להתחיל בתהליך להתנעת הפרויקט שלכם וזה הזמן הטוב ביותר לפנות לחברות ניהול ופיקוח כדי לקבל ליווי בתהליך, חברה מקצועית תספק לכם את כל השירותים החיוניים להצלחת הפרויקט אשר תמנע ליקויים במהלך הבנייה , תסייע לכם בהכנת תקציב בניה, הכנת מכרזי קבלנים , מניהול משא ומתן מול קבלנים , ביצוע תיאום תכנון ובירוקת באתר עצמו בזמן הביצוע ועוד….

ישנם כאלו שיכולים לבצע את תהליך הבניה לבד וזה יעבור להם בהצלחה אבל רובכם לא פנויים לכך, חלק גדול מהאנשים לא יודעים לדבר את ה”שפה” הנכונה ועדיף לקחת מלווה מקצועי כדי שיעזור ויחסוך לכם לא רק כסף אלא גם טעויות בדרך כי תזכרו …. בונים בדרך כלל רק פעם אחת , אז שווה לבנות נכון כבר בפעם הזאת.

 

איך בוחרים חברת פיקוח או מפקח בניה?

אנו מכירים מאות מפקחים ברחבי הארץ ואנו גם מלווים בונים ביום יום שלנו ולאחר עשר שנים של עיסוק יומיומי בכך אני יכול לומר לכם דבר אחד בקשר לבחירת מפקח או חברת פיקוח בתחום הבניה הפרטית …

תבחרו נכון ! כי סטטיסטית יש סיכוי של 90% שהמפקח שקיבלתם לא תואם את הרמה המקצועית שאתם אמורים לקבל ולא את האמינות שאתם אמורים לקבל ולכן תבחרו נכון .

כדי לבחור נכון אתם צריכים לשאול כמה שאלות

 • איזה ניסיון יש למפקח מבחינת וותק בתחום ?
 • כמה פרויקטים הוא ביצע עד היום ?
 • איזה סוג של פרויקטים הוא ביצע ? אם אתה מתכוונים לבצע בית יוקרה וודאו שהוא ניהל ופיקח על כזה בית וכמה פרויקטים כאלו הוא ביצע
 • האם יש לו ביטוח אחריות מקצועית ?
 • בקשו ממנו מספר המלצות ודברו עם הממליצים
 • אם השגתם ממליצים לבד זה מצוין
 • בקשו ממנו שם של קבלן מפתח אחד או שניים שעבד איתו בשנתיים האחרונות ודברו גם איתו

תזכרו – לא כל אחד שסיים פרויקט בניה או שיפוץ יכול להיות מפקח , אני יכול לומר לגם שגם אני לאחר עיסוק יומיומי בתחום הזה של בניה ואחד שעם תעודת אוטם מורשה ויועץ אינסטלציה מורשה אני יכול לומר שאני כל יום לומד אז תבחרו לאט וטוב!

 

האם חברות פיקוח בניה חוסכות כסף?

זה תלוי ….

במה זה תלוי ?

ראשית זה תלוי באמינות של המפקח ובכך שהוא קודם כל דואג לאינסטרסים שלכם ולכן תחזרו לחלק הקודם לגבי בחירת המפקח ….

מפקח טוב ואמין בהחלט יכול לחסוך כסף אבל זה אומר שהוא צריך להבין טוב בביצוע כמאות ותקציבים , חייב להבין טוב במשא ומתן אבל שלא תטעו ….

אי אפשר לחסוך בהבאת קבלנים ברמה נמוכה , החוכמה היא להביא קבלן טוב ואיכותי במחיר נכון ואז חסכתם .

אני יכול לתת המון דוגמאות ממכרזים שביצענו בבונים בית לאחר תקציב וכמאות שעשינו והגישה שאיתם הולכים למשא ומתן חסכה לבונים מעשרות אלפי שקלים ואף יותר מחצי מיליון שקל , סך הכל משא ומתן נכון והידיעה של התכונה והתקציב של אותו פרויקט.

 

באיזה שלב של בניית הבית כדאי להזמין פיקוח בניה וניהול פרויקטים?

בגדול כיום לא מעט בונים עושים ועשו טעויות בעבר , שכרו מפקח בניה בשלב ההתחלה וכשהגיעו לשלב תחילת ביצוע המפקח היה עם מספר רב של פרויקטים ולא היה לו זמן לבצע את הפרויקט ולכן הנכון הוא לעבוד בדיוק כמו שעובדים בבניה הציבורית .

לשכור מנהל פרויקט מתחילת התהליך – אפילו טרום בחירת האדריכל ואז אותו מנהל פרויקט ילווה אתכם עד לשלב הביצוע , בשלב הביצוע לעצור רגע ולשכור מפקח בניה פנוי שיבצע את הפיקוח על הבית שלכם .

הפרד ומשול בין המפקח למפקח הבניה יבטיח לכם שהמפקח יהיה יותר מפקח ויעסוק בבקרה ויהיה פחות איש עסקים שזה לצערי מה שעושים רוב המפקחים כיום.

אותו מנהל פרויקט ילווה אתכם בכל שלב התכנון מבחינת תקציב, כמאות, מכרזים שלב התכנון , תיאום תכנון , חוזים ומפרטים ובצעם כל השלב התיכנוני החשוב ואז אתם מגיעים לשלב בחירת המפקח מוכנים ובטח ובטח מוכנים לעלות לשטח , המפקח יהיה נציג שלכם בשטח כדי לבדוק שהקבלן בונה בדיוק לפי המפרט ויהיה אחראי גם לתיאום בין כל האנשי המקצוע והספקים ויש  לא מעט כאלו בתהליך הבניה , ובנוסף תוכלו לבחור מפקח שמבחינת כמות הפרויקטים שלו הוא פנוי כדי לקבל את הפרויקט שלכם וזמין עבורכם .

אתם מצידכם אחראים יחד עם המפקח ומנהל הפרויקט לעקוב ת יד אחר עלויות הבניה מכיוון שהם יכולות להשתנות תוך כדי תהליך הבניה ומעקב תקציבי יעזור לכם לא רק לסיים בתקציב נכון ללא חריגות אלא יעזור לכם גם במשאים ומתנים שתעזו לאורך כל התהליך .

 

למה בכלל צריך מנהל פרויקט או מפקח בניה?

אז כמו שאני בטוח שאתם לא הייתם מתקנים את הרכב שלכם לבד או שנכנסים לבית משפט כדי לייצג את עצמכם כך גם בבניה … תתפלאו לגלות עד כמה מנהלי פרויקטים בעלי ניסיון יכולים לעזור לכם בתהליך הבניה .
איך ?

דאגה להביא מתכננים טובים שיבצעו לכם תכנון נכון בתקציב שלכם שמוגדר מראש
ידאגו להציף לכם תכנון יקר כדי שלא תחרגו בשלב מאוחר יותר
ידאגו לשמור על הכסף שלכם בביצוע תקציב בניה מעודכן לאורך כל הדרך
יבנו לכם מפרטים טכניים כדי לדעת מה בכלל לבקש מהקבלנים והמתכננים , הם יודעים ומכירים את כל המוקשים בדרך וימנעו מבעדכם לעלות עליהם !
יבנו לוח שתלומים כזה מול הבעלי מקצוע כדי שישמור עליכם לא לשלם מראש שום תשלום ובכך להגן עליכם לאורך כל הדרך
יהוו עבורכם עוגן מקצועי לכל שלב התכנון ושלב הביצוע
יפקחו ויבקרו שהכל מתקתק כמו שצריך בשלב הביצוע על ידי הגעה לשטח

 

מה הכי חשוב בפיקוח וניהול פרוייקט בניה?

שאלת המיליון דולר 😊

הבית שאתם בונים או משפצים הוא השקעת הנטו בגדולה בחייכם !

בניה או שיפוץ של בית פרטי כוללת בתוכה המון אבל המון מרכיבים מקצועיים שמי של מבין אותם פשוט מכניס את עצמו ליער של אינטרסים ובעלי מקצוע שרק רוצים להרוויח כמה שיותר ורק אם הייתם יודעים מראש את ה”תרגילים” מראש הייתם חוסכים לא מעט כסף ועוגמת נפש.

בניהול פרויקט הכי הכי חשוב זה מעבר לניסיון זה השלבים המאוד ברורים שיש לבצע בכל תהליך בניה כיוון שיש לא מעט בעלי מקצוע בתהליך שחייבים לסנכרן בינהם ולהבין מי אחראי על מה במטרה להגיע לקו הסיום עם בית איכותי !

אבל כמו בכל תהליך מורכב אין תהליך ללא ליקויים וטעויות וצר לי לאכזב אתכם , ב 100% מהפרויקטים בארץ יש ליקויי בניה והשאלה המרכזית היא כמה ומה דרגת הליקויי וזה יכול לנבוע מכמה סיבות

 • שימוש בחומרים שאינם מתאימים
 • שימוש בחומרים לא איכותיים מספיק
 • אי הבנה מקצועית של החומר אל מול התשתית שעבדו עליה
 • בעל מקצוע לא מספיק מקצועי ומיומן שמכיר את התקנים
 • דילוג על שלבים קריטיים כדי לזרז תהליכים

 

התייעצו עם המומחים של בונים בית לגבי חברת פיקוח בניה וניהול פרויקט

אם כך, חברת ניהול אמורה למנוע את הליקויים מראש על ידי תיכנון נכון ועל ידי הגדרת המפרט הטכני עבור הקבלנים וכמובן בחירה נכונה של קבלנים בהתאם לסוג הפרויקט , ישנם קבלנים מעולים אבל שלעולם לא בנו בתים גדולים מאוד אז סביר להניח שבחירה של קבלן כזה לא נכונה לפרויקט יוקרה וגדול ולכן חשוב להתאים את בעלי המקצוע לאופי הפרויקט ולאזור שלו .

בניהול פרויקטים הסינכרון בין האדריכל/מהנדס/יזם/בעלי מקצוע הוא חשוב מאוד וקשה מאוד לבצע קיצורי דרך בתהליך בניה איכותי …. כמובן שתמיד אפשר לבצע לבד אבל לא רק שזה יעלה יותר אלא תסיימו עם הרבה יותר ליקויים ותקלות בדרך שחבל שלא ידעתם אותם מראש.

התייעצו איתנו ועם שאר המומחים של קהילת בונים בית – לבחירת חברה אמינה של פיקוח בניה וניהול הפרוייקט שלכם.

לייעוץ תקציב בניה ראשוני חינם
צ'אט מומחים
בונים בית
כניסה לפרופיל אישי
זכור אותי
כניסה לחשבון

על ידי התחברות או יצירת חשבון אתם מסכימים עם תנאי השימוש והצהרת הפרטיות שלנו

רוצים להצטרף לקהילת בונים בית?
התחברות עם:
הצטרפות לקהילה
מצטרפים ומקבלים
לוח פעילות לפי שלבי בניה או שיפוץ
צירוף לקבוצת וואטסאפ איזורית
הטבות בלעדיות לחברי קהילה
שדה חובה
שדה חובה נא להזין מינימום 10 ספרות
שדה חובה אימייל שגוי
על הסיסמה להכיל לפחות: 8 תווים אות 1 גדולה מספר
הרשמה לניוזלטר
צור חשבון

על ידי התחברות או יצירת חשבון אתם מסכימים עם תנאי השימוש והצהרת הפרטיות שלנו

כבר רשומים באתר?
שכחתם את הסיסמה?
אין בעיה. רשמו כתובת דוא”ל ונשלח אליכם לינק לאיפוס סיסמה.
איפוס סיסמה
נזכרת בסיסמתך?
לקוח יקר,
יש לאמת את הנייד שלך ושם מלא.
שדה חובה
שדה חובה נא להזין מינימום 10 ספרות

קראתי ואני מאשר את התקנון

שלח קוד אימות
בונים בית פועלת בשביל לבחור בקפידה את אנשי המקצוע המומלצים ולאפשר לך להינות מספק בעל המלצות וניסיון לפרויקט שלך.
כבר רשומים באתר?
רוצים להצטרף לקהילת בונים בית?
לקוח יקר,
קוד האימות נשלח לנייד שלך:
קוד האימות שקיבלתי הוא:
שדה חובה
שליחה ביטול
לא קיבלת קוד אימות? לשלוח שוב
כניסה לבית
שלב הגמרים
שלב התשתיות
שלב השלד
שלב ההיתר
שלב התכנון
שלב הרכישה
איך בונים בית בלי חריגות בתקציב?
בונים בית? תאמו כאן פגישת ייעוץ תקציב ראשונית, ללא עלות. קבלו מידע לגבי תוכניות הניהול של בונים בית לחיסכון משמעותי ולהצלחה בפרויקט.