03-9440467

דלתות כניסה מפלדה

תומר חן ריחאנה
מייסד מיזם "בונים בית" עבור קהילת הבונים והמשפצים
יוני 27, 2018 מאמר תוכן

 

היי בונים יקרים,

אתם מתכוונים ומחפשים דלת כניסה מעוצבת מפלדה ?

לפניה הקניה שלכם עיצרו רגע , תקראו את המאמר ובידקו .

עולם הדלתות רווי במאות משווקים ויצרנים ומניסיון שלי לא כולם למדו את המושג איכות ושירות ולכן חשוב ללכת לכאלו שהשירות הוא נר לרגלם . זאת החוויה שתזכרו בסוף ולא את זה שקניתם ב500 שקל פחות או יותר . בסוף נשארת חווית האיכות והשירות שקיבלתם בטח ובטח בהתקנת דלתות ששם איכות ההתקנה מהווה חלק מאוד משמעותי החוויה שתקבלו.

תהנו ותצליחו!

אז איך מקבלים את ההחלטה:קניה של דלתות מעוצבות מפלדה בדרך כלל מאופיינת בשני גורמים מרכזיים :1. קנייה דלת מחברה ממותגת – העדפה לפי פרסום או הלך רוח בשוק , או לפי מידת הנגישות של סניף החברה הקרוב אליך, מבחר עיצובי ומוניטין. יש לקחת בחשבון שחברות הגדולות בנויות למאסה כבדה של כמויות. 2. קניה לפי ניסיון קודם או המלצה- לראות ולסרוק מחברים , משפחה ובעלי ניסיון קודם אפילו שכנים שבנו לידכם, לעיתים דווקא רכישה מחברה קטנה , עם קשר אישי למוכר ולמייעץ הטכני יותר מתאימה לנו הבונים בית.

למה דלת מעוצבת מפלדה :הנטייה הטבעית של דלתות עץ היא לשנות צורה , להיות מושפעות מחום-קור , לא מלעמוד בפגעי שמש גשם – ואז לאחר מספר שנים דלתות עץ נראות בלויות או אינן מתפקדות.

המבנה של דלתות פלדה מעוצבות :רוב דלתות הפלדה בישראל בנויות כהעתק של “פלדלת”, דפנות מפלדה אשר בניהם צלעות חיזוק , ובתוך חלל הדלת מילוי. בידוד : בדלתות איכותיות יש צמר  סלעים , בדלתות פשוטות יש מילוי של כוורת קרטון.חיבור :בדלתות באיכות גבוהה נמנעים ככל שניתן מריתוך ומשתמשים בדבקים , זה מעניק חוזק לדלת , אינו מאפשר את גמישותה , ויוצר פני שלח חלקים לצביעה.נעילה : היצרן המקורי מנגנון  רב בריחי הוא “מלטילוק”. כיום יש מנגנונים כאלה המיוצרים בסין. ההבדל העמידות הפריצה הוא מזערי. ההבדל באורך חיי המוצר משמעותי. המלצה – לרכוש דלתות אצל משווק “שקוף” שבו ניתן לראות את הקרביים של הדלת.C:UsersuserDesktopDesktopמנגנון נעילה מולטילוק.png

מידות דלתות פלדה מעוצבות

המידות המקובלות כיום לדלתות כניסה מעוצבות:

מידת פתח בניה – רוחב

מידת כנף נטו

סטנדרט עד 100 ס”מ

88  ס”מ

פתח בניה 110 ס”מ

98 ס”מ

פתח בניה 120 ס”מ

108 ס”מ

ניתן לאמץ מידות אלה או את ההפחתה בין פתח למידת כנף – גם בדלתות פנים באופן כללי.למידה יש פרמטרים נוספים כמו קיר צמוד , עובי טיח ועוד – כך שהטבלה משמשת כמידע גנרי – כללי

מידות רחבות או גבוהות מהסטנדרט כרוכות בתוספת מחיר בין 10%-20% תלוי בחברה , ותלוי בערך הדלת עצמה.

המידה הנפוצה ביותר כיום לדלת בודדת 110X240 ס”מהמידה הנפוצה ביותר לדלת וחצי היא  150X240 ס”מהמידה הנפוצה לדלת דו כנפית היא 190-200 ס”מ רוחב ובגובה 240 ס”מ

המשקוף :בתחום דלתות הפלדה המעוצבות מתקיים מושג שנקרא “משקוף בניה” רבים טועים להגדירו משקוף עיוור כי הוא מותקן בשלב המשקופים העיוורים.משקוף בניה מתקינה חברת הדלתות שלכם – והקבלן צריך למלא אותו בטון בהיקף.את הביטון מבצעים בשלבים ולא בפעם אחת מחשש לתזוזות.חשוב להיות נוכחים בשלב התקנת המשקוף – זה התשתית של הדלת, משקוף טוב שווה דלת תקינה ומדוייקת ופועלת טוב לשנים רבות.נדגיש – זה המשקוף הראשון והאחרון , ולכן הגדרתו משקוף בניהC:UsersuserDesktopהתקנת משקוף בניה - לתומר.pngהאם משקוף בניה צבוע או מגולוון?  חברות הדלתות מעניקות אופציה בתשלום או כלול במחיר לקבל משקוף צבוע, נכון וכדאי לממש את זה. המשמעות – בחירת צבע בשלב מוקדם .

עובי קיר: בעבר הייתה מידה סטנדרטית של בלוק 20 ס”מ, כיום ישנם בלוקים במידה רחבה יותר  וישנן שיטות בניה המייצרות “כיס אוויר” מה שמעבה את הקיר. משקופים סטנדרטיים הם בעובי 24,26,13 ס”מ. משקופים לעובי אחר יקרים יותר. יש לשים לב לזה מראש.

משקוף עיוור

אז מה זה משקוף עיוור ?משקוף עיוור הוא משקוף שמכסים אותו , בסופו של דבר הוא לא נראה לעין – ומכאן השם.משקוף עיוור הוא מונח מתחום האלומיניום ודלתות הפנים – שם יש משקוף נוסף סופי.תפקידו של משקוף עיוור להיות קו עבודה , שבלונה להכנת הפתח. קיומו של משקוף עיוור משמש ככלי ליצירת קיר ישר לכל אורכו , ובנוסף לשמש כשבלונה למידת הפתח.משקוף עיוור הוא כלי עזר נפוץ מאוד . בתחום האלומיניום הוא אף משמש כתשתית לחיבור ברגי ההתקנה  ורווי טיח וספי הפרדה  לריצוף.האם חובה משקוף עיוור ? מאוד רצוי , זה עדיף ונכון .זאת למרות שקיימים לא מעט בעלי מקצוע שיכולים להסתדר מבלי להתקין עיוורים.תוספת למשקוף רחב הלבשה רחבה חיפוי משקוף : כשאנו רואים משקופי רחבים בדלתות פלדה מעוצבות , על פי רוב אלה תוספות על המשקוף הסטנדרטי היצוק , שתפקידם לייצר נפח , עיצוב , או להסתיר את התפר בין הטיח למשקוף בבניה. חיפוי כזה ניתן בחלק החיצוני של הבית וכמעט בכל מידה – תלוי מחיר.עיבוי המשקוף הוא לעיתים פתרון למי שהדלת אינה מספיק גדולה לחלומותיו.

עלות עיבוי משקוף עיוור

עלות חיפוי כזה נע בין 1000-1200 ₪.

חיפוי משקוף C:UsersuserDesktopחיפוי משקוף - לתומר.png

העיצוב:עולם שלם של אפשרויות מתגלה לעינינו , ניתן לחלק את הדלתות כך :

  • דלתות ללא זיגוג – דלתות מעוצבות עם פסים , הטבעות , תבליטים וכדומה. דלתות שהמשחק של צורה וצבע עושה אותן ליפות בעיני המזמין, שילוב של ידית או שילוב של צבעים. C:UsersuserDesktopדלתות ללא זיגוג.png

  • דלתות עם זיגוג וסורג – זיגוג המחדיר אור ותוך כדי משקף את צורת הסורג המעוצב המחוברים עם מסגרות לגוף הדלת. דלתות שעיצובן החיצוני משתקף גם אל החלל הפנימי של הבית , דלתות יותר שיוצרות יותר מרחב.שימו לב לפרטים לפיהם תבחרו את דלת הכניסה שלכם  : אתם מעוניינים בסורג מלא וגדוש או עדין ורגוע ?מה  אתם אוהבים , את הפרטים העדינים או היותר עבים מרשימים ומגושמים ?הקפידו להגדיר אם צבע הסורג – האם בשחור או בצבע הדלת ?עוד פרט מעניין – האם הסורג חיצוני או כלוא בין זכוכיות ?

 

  • דלתות מיוחדות במינן – דלתות המשלבות חומרים שונים , ברזל ועץ או דלתות עם פתחים עגולים או דלתות לפי שרטוט או סקיצה. C:UsersuserDesktopלתומר עיצובים מיוחדים.pngשרות ואחריות –  זה אולי היה צריך להיות אחד הסעיפים הראשונים והחשובים , אבל את השירות והאחריות ניתן למדוד באמת – אחרי הקניה.זה אחד הגורמים שמובילים אותנו לעבוד לפי המלצות.תבקשו לקרוא את תעודת האחריות לפני הקניה של הדלתות. יש לשים לב לסעיפים המגבילים את האחריות. בתחום הדלתות יש פער מאוד גדול בין הכותרת של האחריות לבין התוכן האמיתי שלהם.

בהצלחה !

תומר חן ריחאנה

באדיבות אילן יצחקוב , בעלים של דלתות וריאציה .

תודה גדולה לך אילן

לבירור עלויות בניה
כניסה לפרופיל אישי
זכור אותי
כניסה לחשבון

על ידי התחברות או יצירת חשבון אתם מסכימים עם תנאי השימוש והצהרת הפרטיות שלנו

רוצים להצטרף לקהילת בונים בית?
התחברות עם:
הצטרפות לקהילה
מצטרפים ומקבלים
לוח פעילות לפי שלבי בניה או שיפוץ
צירוף לקבוצת וואטסאפ איזורית
הטבות בלעדיות לחברי קהילה
שדה חובה
שדה חובה נא להזין מינימום 10 ספרות
שדה חובה אימייל שגוי
על הסיסמה להכיל לפחות: 8 תווים אות 1 גדולה מספר
הרשמה לניוזלטר
צור חשבון

על ידי התחברות או יצירת חשבון אתם מסכימים עם תנאי השימוש והצהרת הפרטיות שלנו

כבר רשומים באתר?
שכחתם את הסיסמה?
אין בעיה. רשמו כתובת דוא”ל ונשלח אליכם לינק לאיפוס סיסמה.
איפוס סיסמה
נזכרת בסיסמתך?
לקוח יקר,
יש לאמת את הנייד שלך ושם מלא.
שדה חובה
שדה חובה נא להזין מינימום 10 ספרות

קראתי ואני מאשר את התקנון

שלח קוד אימות
בונים בית פועלת בשביל לבחור בקפידה את אנשי המקצוע המומלצים ולאפשר לך להינות מספק בעל המלצות וניסיון לפרויקט שלך.
כבר רשומים באתר?
רוצים להצטרף לקהילת בונים בית?
לקוח יקר,
קוד האימות נשלח לנייד שלך:
קוד האימות שקיבלתי הוא:
שדה חובה
שליחה ביטול
לא קיבלת קוד אימות? לשלוח שוב