דמו תקציב בנייה חינם 03-9440467
תקציב בניה & כתב כמויות

תקציב בניה, סופרפוזיציה, כתב כמויות ומפרט טכני

במסגרת תוכנית הניהול בונים בית פלוס נערוך אומדן עלויות ותקציב מקיף ומקצועי לפרויקט בניה או שיפוץ של בית פרטי וכן כתב כמויות מקצועי למכרז קבלנים על-פי תוכניות הבניה, שיטת הבניה, איזור הבניה ודרישת הסטנדרט. מה נרוויח?
כלים מנצחים למכרז!
מו"מ ממוקד ויעיל!
חיסכון כספי גדול!

הסבר קצר

לבצע פרויקט בניה או שיפוץ של בית פרטי בלי אומדן עלויות ותקציב מקיף ומקצועי ובלי כתב כמויות מקצועי למכרז קבלנים, זה אומר להמר! ולהתפזר! אומדן תקציב בניה או שיפוץ מקיף ומקצועי נועד לשמש כלי עבודה ניהולי בעל חשיבות גדולה להצלחה בפרויקט. אומדן בונים בית מתבסס על חישוב שטחים ומדידת כמויות, שימוש בתוכנות מקצועיות וניסיון מעשי רב בניהול פרויקטים של בניה פרטית. לאורך כל שלבי התכנון – החל משלב הסקיצות, דרך שלב הגשת הבקשה להיתר ועד לשלב תוכניות העבודה, נקיים ישיבות תקציב שמטרתן להבין את הדרישות התכנוניות, לייעץ ביחס לעלויות הבניה או השיפוץ, להציג דגשים וטיפים חשובים ולוודא שנצליח לעמוד ביעד התקציב של פרויקט הבניה או השיפוץ של הבית. בנוסף, נכין כתב כמויות מקצועי למכרז קבלנים הכולל, לצד הציון הכמותי, את המפרט הטכני – כתב כמויות מקצועי נועד, בין היתר, לפשט לקבלן הבניה ולקבלן השיפוץ את מורכבות תמחור הפרויקט, למנוע לקיחת מרווחים מיותרים ולהשוות לבסוף בין תפוחים לתפוחים.

מטרות וחשיבות

תוכנית הניהול משלבת עריכה של אומדן תקציב בניה או שיפוץ מקיף ומקצועי והכנה של כתב כמויות מקצועי למכרז קבלנים. התוכנית נועדה לבונים ומשפצים, אדריכלים ומעצבים, מנהלי פרויקטים ומפקחי בניה. לאומדן עלויות בניה או שיפוץ מקיף ומקצועי מטרות רבות – אומדן בונים בית מונה למעלה מ 400 סעיפים של עלויות תכנון ועלויות בניה ושיפוץ של בית פרטי. הסעיפים השונים מסודרים לפי נושאים ובסדר כרונולוגי כך שנקבל גם לוח פעילויות, צ’קליסט שלם לפרויקט הבניה או השיפוץ. אומדן התקציב של בונים בית משמש גם כן כלי לניהול תזרים המזומנים ומדריך ידידותי להבנת שפת התמחור. אחת המטרות הכי חשובות הנה שאומדן הבניה והשיפוץ של בונים בית נועד לשמש כלי עבודה חובה לניהול מו”מ עם בעלי מקצוע בדגש על מו״מ עם קבלנים. במסגרת ישיבות התקציב ניתנים הסברים וטיפים חשובים לגבי כל פרק בפרויקט הבניה והשיפוץ. כתב כמויות מקצועי למכרז קבלנים נערך בצורת טבלה המחולקת לפרקים כאשר תחת כל פרק מפורטים מספרי הפרקים ומספרי הסעיפים הלקוחים מתוך הספר הכחול (תנ״ך הבניה בישראל) כאשר לצד כל סעיף ותיאורו יצוין אופן המדידה (כגון מטר אורך, מ״ר, קוב, טון, נקודה, קומפלט) וכן ציון הכמות. הכנת כתב כמויות כרוכה בהשקעת זמן לא מבוטלת אך מדובר בכלי עבודה חובה לשם השוואה נכונה בין הצעות במסגרת מכרז קבלנים. תוכנית הניהול תשים אותנו במקום בטוח! בעזרתה נשלוט בתקציב פרויקט הבניה או השיפוץ! נפשט ונייעל את תהליך קבלת הצעות המחיר, ולבסוף נרוויח את שני כלי העבודה הקריטיים להצלחה בפרויקט! ונחסוך הרבה כסף!  במסגרת תוכנית הניהול:

 

א.
נבין כמה יעלה לנו לבנות או לשפץ את הבית!

אנו מעוניינים לדעת מהו התקציב הדרוש לפרויקט הבניה או השיפוץ של הבית כדי להיערך בהתאם. טווח הסטייה של אומדן בונים בית, יעמוד, בסמוך לפני מכרז הקבלנים, על שיעור של בין 5%-3%, שיעור שנחשב מדויק!

ב.
נלמד כיצד לקיים מעקב ובקרה על עלויות הבניה או השיפוץ והתקציב בפרויקט!

לא די בכך שאנו יודעים מהו התקציב הדרוש לפרויקט הבניה או השיפוץ של הבית אלא גם שנדע לקיים מעקב ובקרה על עלויות הבניה או השיפוץ מול התקציב במשך כל תקופת הפרויקט. אם חרגנו בחלק מסוים, נוכל לאזן את החריגה בחלק אחר והפוך. הדבר החשוב ביותר, זה לא לפרוץ את מסגרת תקציב הבניה או השיפוץ ולאבד שליטה.

ב.
נכין כתב כמויות מקצועי למכרז קבלנים לבניה

כתב כמויות מקצועי למכרז קבלנים לפרויקט בניה או שיפוץ של בית פרטי זהו כלי עבודה חובה נוסף לצורך ניהול מו״מ ומטרתו לפשט לקבלנים את עבודת התמחור – בלי כתבי כמויות למכרז קבלנים, מרבית הקבלנים יקחו בחשבון מרווחים או במקרה הגרוע יותר, יהמרו. בנוסף, בעזרת כתב כמויות מקצועי נוכל לבצע השוואה נכונה בין הצעות המחיר ולהשוות תפוחים לתפוחים. כתבי הכמויות מופקים בצורה ממוחשבת על-ידי חשב כמויות מוסמך.

אומדן תקציב הבניה והשיפוץ המקיף והמקצועי של בונים בית ביחד עם כתב הכמויות המקצועי למכרז הקבלנים זה ארגז הכלים שלכם לניווט מוצלח וליעילות מירבית בפרויקט משלב התכנון ועד לאכלוס הבית.

מתי להתחיל?

נכון להתחיל, מוקדם ככל הניתן, כלומר כבר בתחילת שלב התכנון כדי שנוכל להבין למה אנו נכנסים מבחינת עלויות הבניה או השיפוץ של הבית הפרטי, להיערך תקציבית וככלל לגשת נכון לפרויקט. כתב הכמויות למכרז הקבלנים יערך בשלב תוכניות עבודה.

לתיאום פגישה וייעוץ ראשוני

  שדה חובה

  שדה חובהנא להזין מינימום 10 ספרות

  שדה חובה

  איך זה עובד?

  1
  פגישת דמו חינמית להיכרות, הדגמה ותיאום ציפיות
  2
  עריכת אומדן תקציב בניה או שיפוץ לבית - ראו גם תוכנית הניהול בונים תקציב
  3
  הכנת כתב כמויות מקצועי למכרז קבלנים
  בדומה לתוכנית הניהול בונים תקציב, הליווי והניהול במסגרת תוכנית הניהול בונים תקציב נמשך משלב התכנון עד לגמר פרויקט הבניה או השיפוץ של הבית הפרטי.

  מחירים

  מחיר רגיל לחברי קהילה

   

  מחיר לחברי מועדון בונים בית Members

   

  עלות 15,300 ש”ח 13,770 ש”ח

   

  * המחירים המוצגים לא כוללים מע”מ

  ** להצטרפות למועדון בונים בית Members הקש כאן

  שאלות ותשובות

  למה לא יוצאים למכרז קבלנים בלי אומדן תקציב בניה?
  האם כתב כמויות נדרש גם בעסקת בניה פאושלית?
  לתיאום פגישה וייעוץ ראשוני

   שדה חובה

   שדה חובהנא להזין מינימום 10 ספרות

   שדה חובה

   לתיאום פגישת דמו וייעוץ ראשוני

    שדה חובה

    שדה חובהנא להזין מינימום 10 ספרות

    שדה חובה

    לתיאום פגישת דמו חינם
    כבר רשומים באתר?
    לייעוץ תקציב בניה ראשוני חינם
    צ'אט מומחים
    בונים בית
    כניסה לפרופיל אישי
    זכור אותי
    כניסה לחשבון

    על ידי התחברות או יצירת חשבון אתם מסכימים עם תנאי השימוש והצהרת הפרטיות שלנו

    רוצים להצטרף לקהילת בונים בית?
    התחברות עם:
    הצטרפות לקהילה
    מצטרפים ומקבלים
    לוח פעילות לפי שלבי בניה או שיפוץ
    צירוף לקבוצת וואטסאפ איזורית
    הטבות בלעדיות לחברי קהילה
    שדה חובה
    שדה חובה נא להזין מינימום 10 ספרות
    שדה חובה אימייל שגוי
    על הסיסמה להכיל לפחות: 8 תווים אות 1 גדולה מספר
    הרשמה לניוזלטר
    צור חשבון

    על ידי התחברות או יצירת חשבון אתם מסכימים עם תנאי השימוש והצהרת הפרטיות שלנו

    כבר רשומים באתר?
    שכחתם את הסיסמה?
    אין בעיה. רשמו כתובת דוא”ל ונשלח אליכם לינק לאיפוס סיסמה.
    איפוס סיסמה
    נזכרת בסיסמתך?
    לקוח יקר,
    יש לאמת את הנייד שלך ושם מלא.
    שדה חובה
    שדה חובה נא להזין מינימום 10 ספרות

    קראתי ואני מאשר את התקנון

    שלח קוד אימות
    בונים בית פועלת בשביל לבחור בקפידה את אנשי המקצוע המומלצים ולאפשר לך להינות מספק בעל המלצות וניסיון לפרויקט שלך.
    כבר רשומים באתר?
    רוצים להצטרף לקהילת בונים בית?
    לקוח יקר,
    קוד האימות נשלח לנייד שלך:
    קוד האימות שקיבלתי הוא:
    שדה חובה
    שליחה ביטול
    לא קיבלת קוד אימות? לשלוח שוב